Alaca'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Gelecek Partisi 23 Kasım 2020 17:28
Videoyu Aç Alaca'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
A
a
EĞİTİM SİSTEMİ SİYASAL KAYGILARLA ŞEKİLLENDİRİLEMEZ

Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, bireysel gelişimin temelinin de toplumun her meselesinin çözümünün de anahtarının eğitim olduğunu vurgulayarak, " Eğitim sistemi siyasal kaygılarla şekillendirilemez" dedi.

Gelecek Partisi Mersin Siyasi İşler Başkanı Hakan Alaca, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; sorunlara dikkat çekti.
Türkiye'de eğitim sistemindeki sorunların öğretmenleri de etkilediğine işaret eden Alaca, "Eğitimin temel bir insan hakkı olduğu görüşü genel kabul görmekle birlikte bu hakkın sağlanmasında ciddi sorunlar yaşanıyor. On binlerce öğretmenimiz atanamadığı için ya meslekleri dışında işlerde çalışıyor, ya da sözleşmeli öğretmenli adı altında açlık sınırının altında ücretlere mahkum ediliyor. Ekonomiden, siyasete her alanda büyük önem taşıyan eğitimin en önemli parçası olan öğretmenlerin sorunları çözülmelidir. Eğitimin esas aktörleri öğrenciler, öğretmenler ve velilerdir. Eğitim sistemi siyasal kaygılarla şekillendirilemez. 
Gelecek Partisi olarak eğitimi nitelikli insan yetiştirme alanı olarak görüyor ve eğitimi günlük siyasi tartışmaların dışında gören bir anlayışı benimsiyoruz. Bundan dolayı, tüm toplumsal kesimleri içerecek katılımcı bir anlayışla eğitim politikalarının oluşturulması gerektiğine inanıyoruz. En önemli önceliklerimiz arasında öğretmenlik mesleğinin güçlendirilmesi geliyor.
Bu düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR