AKP’Lİ ESKİ VEKİLDEN ORGANİZE İŞLER CHP’Lİ BİNZET: “AKP, TÜRKİYE’NİN KANGRENİDİR

Gündem 16 Kasım 2021 12:25
Videoyu Aç AKP’Lİ ESKİ VEKİLDEN ORGANİZE İŞLER CHP’Lİ BİNZET: “AKP, TÜRKİYE’NİN KANGRENİDİR
A
a
CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, Mısırlı iş insanının dolandırıldığı olayda adı geçen AKP’li eski vekil Salih Fırat ile ilgili konuştu.
Pandeminin ilk günlerinde Türkiye'den ayrılmak için 70 bin dolara özel uçak kiralamak isterken dolandırılan Mısırlı iş insanı Imad Kachkoul'un, Türkiye'ye 1 milyar dolar para getirmek için AKP'li eski milletvekili Salih Fırat'a teklif götürdüğü ortaya çıktı. Dolandırıcılık iddiasındaki kilit isimlerden Salih Fırat'ın kayınbiraderi Sayit Subaşı, tutuklu yargılandığı davanın Ankara 35. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmasında eniştesini suçladı.
“TRİLYONLUK EV ALDI”
Subaşı ifadesinde şunları anlattı:
“Mısırlı iş insanı, Gambiya'da 1 milyar doları olduğunu, bunun getirilmesi için kargo uçağı kiralamak istediğini söyledi. ‘Parayı ödeyelim siz siyasi veya kendi ilişkileriniz ile bunları ikna edin' dedi. Bana fotoğraflar gösterdi, şey (dolar) paletler halinde. ‘Bir milyar doları Türkiye'ye getireceğim, bir kısmını TC'ye bağışlayacağım' dedi. Esas mevzusu beyefendinin, Salih Fırat'la oturup Gambiya'daki paranın getirilmesini organize etmek, derdi bu. Fırat beni aradı Y-Bulut Danışmanlık A.Ş.'nin IBAN bilgilerini verdi. 70 bin doları şirketin hesabına yolladı.”
Subaşı ayrıca, eniştesinin bahse konu para ile yarısı peşin, yarısı da banka kredisi olmak üzere bir trilyon iki yüze ev aldığını iddia etti.
“PARTİ İÇİNDE HERKES BİRBİRİNİ SATIYOR”
CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet de olaya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Her gün bu tür olaylara rastlamaktan bıktık usandık. Halk açlık için, yoksullukla boğuşurken, ekonomi günden güne daha da berbat bir hale gelirken Sarayın Adıyaman şubesinde bu tür olaylar oluyor ve ne yazık ki bu tür olayları duyunca artık insan şaşırmıyor. AKP iktidarı yüzünden halk olarak şaşırma duygumuz köreldi desek yeridir. Yiyicilik, kan emicilik, üç kağıtçılık öyle bir vaziyet aldı ki parti içinde eş, dost, akraba, enişte herkes birbirini satıyor, birbirini suçluyor. Artık şunu görüyoruz ki AKP, Türkiye için artık kangrenden başka bir şey değildir ve bu kangren yapılacak ilk seçimle kesilip atılmalıdır.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR