Mersin

Akkum Gençlik Kampı’nda Neler Oluyor?

Mersin'in ilçelerinden Silifke de yer alan, Silifke Akkum gençlik kampı’nın üzerinde bir oyun döndüğü düşünülüyor.

Akkum Gençlik Kampı’nda Neler Oluyor?

31 Temmuz 2019 16:11
-A

+A

Akkum gençlik kampı, Mersin şehir merkezine 60 km uzaklıktadır. Narlıkuyu beldesi sınırları içinde üç tarafı denizle çevrili kampın ayrıca çevresinde eşi benzeri bulunmayan koylar ve doğal ormanlar bulunmaktadır. Akkum gençlik kampının yatak kapasitesi 140 kişi olmakla birlikte odalar 3 ve 4 kişiliktir. Odalarda banyo, tuvalet, dolaplar ve klima bulunmaktadır. Sportif alt yapının fiziki durumu çok iyidir. Ayrıca kampta voleybol, basketbol, tenis, badminton, mini futbol, masa tenisi aktivelerinin yapılabileceği sahalar ile anfi tiyatro ve yüzme havuzu bulunmaktadır.
 
Tesisin çürümeye terk edilmesi, kimin bu tesisin üzerinde hesabı olduğunu merak ettiriyor. Bir milli servet olarak adlandırılan Akkum’un bakımı ve onarımı için milyonlarca lira harcama yapıldı. Tesis neden hizmete açılmıyor? Vatandaş artık, ‘burası yeni bir peşkeş konusu mu? Orada bulunan kadro nereye gitti? Dayalı döşeli odalar, tefrişata ne oldu? Neden boş bekletiliyor?’ diye sormaya başladı.
 
Katrilyonluk bir yarım ada olan Akkum, kimlerin iştahını kabartıyor merak konusu oldu. Halk, bu değerin uyanık tüccarlara kaptırılmamasın temenni ediyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku