AKILLI: -“KİRLİ SİYASETLE İKTİDARDA KALMAYI DÜŞÜNENLER, NE KADAR YANLIŞ YAPTIKLARINI İLK SEÇİMDE ANLAYACAK”

CHP 4 Aralık 2020 15:50
Videoyu Aç AKILLI: -“KİRLİ SİYASETLE İKTİDARDA KALMAYI DÜŞÜNENLER, NE KADAR YANLIŞ YAPTIKLARINI İLK SEÇİMDE ANLAYACAK”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, sosyal medyada, CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun terörist cenazelerine katıldığına dair gösterilen “sahte” fotoğraflara sert çıktı.
 CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun terörist cenazelerine katıldığı iddiasıyla 3 fotoğraf paylaşıldı. Konuyla ilgili Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te yaptığı konuşmasında, “Bu üç photoshoplu…Tahir Elçi, Roboski mezar ziyareti ve Aziz Güler’in cenazesi dışında, eğer namus için, ahlak için, vicdan için…Bir tek Cumhuriyet Halk Partilinin, Sezgin Bey ve bu gruptaki herkes, photoshopsuz bir terörist cenazesi varsa namus için söyleyin. Yoksa bu iddiayı dile getirmek ve geri almamak namussuzluktur. CHP’lilerin terörist cenazesinde işi olmaz. Bir tek CHP’linin montajsız bir terörist cenazesi fotoğrafı varsa namus için söyleyin. Yoksa bu iddiayı dile getirmek ve geri almamak namussuzluktur!” ifadelerini kullanarak meydan okudu. 
ANKARA İL BAŞKANI ALİ HİKMET AKILLI SERT ÇIKTI
 Fotoğrafların hiçbir gerçekliğinin olmadığını ifade eden Başkan Akıllı, “Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkenin temellerinin atılışından bugüne ülkesi ve milleti için çalışmış, hiçbir yurttaşını diğerinden farklı görmemiş ve bu anlayışla hizmet etmiştir. Bu süreç içerisinde de her türlü bölücülük, terörizm ve şiddetin karşısında durmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü için mücadele etmiştir. Ancak geldiğimiz noktada AK Parti, son demlerini yaşadığı iktidar zamanlarını nasıl uzatabilirim, nasıl biraz daha iktidarda kalabilirim düşüncesiyle kirli işlere elini uzattı. Medyada, Sn. Sezgin Tanrıkulu’nun terörist cenazelerinde yer aldığına dair yayınlanan sahte, üzerinde oynamalar yapılmış fotoğraflar, bu çirkin girişimlerin bir örneği. Yayınlana fotoğrafların hiçbir gerçekliği yok. Fotoğraflar, Sn. Özgür Özel tarafından laikiyle cevaplandı” dedi.
“KİRLİ SİYASETLE İKTİDARDA KALMAYI DÜŞÜNENLER, NE KADAR YANLIŞ YAPTIKLARINI İLK SEÇİMDE ANLAYACAKLAR”
 Yürütülen çalışmalarında iktidarda kalma çabası olduğunu dile getiren Başkan Akıllı, “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’ne terör lekesi atmaya çalışanlar, öncelikle kendi geçmişlerindeki ortaklıkların hesabını vermelidir. Teröristlerle görüşme yapanlar, kol kola girip halay çekenler, lahmacun ısmarlayanlar, Abdullah Öcalan’ın mektubunu okutanlar, Türkiye’nin kamu kanalında kırmızı bültenle aranan teröristi konuşturanlar, ‘Bitsin bu hasret’ diyerek Amerika’ya çağrıda bulunanlar terörle iş birliği içindedir.  Hiçbir Cumhuriyet Halk Partilinin terörle, teröristle işi olmaz, olamaz. Kirli siyasetle iktidarda kalmayı düşünenler ne kadar yanlış yaptıklarını ilk seçimde anlayacaklar” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR