Akgün Lülü, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Mersin 28 Ağustos 2020 16:00
Videoyu Aç Akgün Lülü, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
A
a

Akgün Lülü, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Murat Group Gümrükleme Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Lülü, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayınladı. Başkan Lülü mesajında Türk halkının boyunduruk altına alınamayacağına dikkat çekti.

Mesajınnda Anadolu’nun ebedi Türk toprağı olduğuna vurgu yapan Lülü, “Herkes bilmelidir ki Türk asla boyunduruğu kabul etmez. Mazlumu ezmez, zalimin önünde gözlerini kapamaz. Bu mukaddes bilinç günümüze kadar devam etmiş ve edecektir. Bu anlayışın tecellisi olarak Türk, 1071’de Malazgirt’te Sultan Alparslan’ın ordusuyla yurt edindiği Anadolu’yu, 1453’de Fatih Sultan Mehmet’le ebedi Türk vatanı haline getirmiştir. Bu düzeni bozmak isteyen Hristiyan alemi birçok deneme yaptı. 1.Dünya Savaşı da bunlardan biriydi ”dedi.
Türk’ün kimsenin egemenliğine girmeyeceğini dile getiren Lülü, “Ülke topraklarının işgal altında olduğu, Yunan’ı, İngiliz’i, Fransız’ı ve nicesi gözünü dilimize, dinimize, ırzımıza diktiği zaman, ülkenin evlatları bir hareket başlattı. Manda ve Himayeyi kabul etmeyen bu hareket, 1’inci Dünya Savaşı’ndan yorgun çıkan Türk halkını 30 Ağustos 1922’de, düşmanı süngüleriyle deşerek özgürlüğüne ve bağımsızlığına kavuşturdu. Türk’ün ‘Zafer Ayı’ olan Ağustos ayını bir kere daha taçlandırdı. Bu büyük zaferin göstergesidir ki Türk kimse tarafından kontrol edilemez. Elinde tutmak isteyenin kolunu yakar. Bu noktada bizlere bu özgür topraklarda yaşama hakkı veren, Cumhuriyeti armağan eden, İslamiyet’i İngiliz prangalarından kurtaran başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canını gözünü kırpmadan feda eden tüm silah arkadaşlarına ve toprağı kanlarıyla sulayan şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 30 Ağustos Zaferini bizlere armağan ettikleri için de minnetimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR