AKDENİZ Rotary Kulübü ihtiyaç sahibi 50 aileye yardım paketi dağıttı

Gündem 25 Ağustos 2020 14:46
Videoyu Aç AKDENİZ Rotary Kulübü ihtiyaç sahibi 50 aileye yardım paketi dağıttı
A
a

AKDENİZ Rotary Kulübü ihtiyaç sahibi 50 aileye yardım paketi dağıttı

"Ulu önderimiz Atatük’ün  “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, ya bağımsız ,ya şanlı,yüksek bir topluluk halinde yaşatır ; ya da esaret ve sefalete terk eder" sözünden yola çıkarak eğitim ve gençlerin birincil önceliği yapan AKDENİZ Rotary Kulübü bu kez de ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koştu.

Akdeniz Rotary Kulübü ailesi olarak 50 ihtiyaç sahibi aileye yardım paketi dağıtımı yaptı. Bu proje ile 40 koli TEGV MERSIN Şubesine kayıtlı ihtiyaç sahibi aileye, 10 koli Sakatlar Derneğine kayıtlı aileye destek sağlamış oldu.

Dernekten yapılan yazılı açıklama da ise şu bilgilere yer verildi:
"Rotary Fırsatlar Yaratır diyerek çıktığımız bu yolda , Ulu önderimiz Atatük’ün  “Eğitimdir ki bir milleti ya hür, ya bağımsız ,ya şanlı,yüksek bir topluluk halinde yaşatır ; ya da esaret ve sefalete terk eder “ sözünden yola çıkarak kulüp olarak eğitim ve gençlerimiz daima birincil önceliğimiz olmuştur.
Bu konuda tüm üyelerimiz bursiyer gençlerimiz için ,bu güne kadar tüm projelerimize  hem tam destek sağlamış hem de tüm gelir getirecek projelerimize var güçleriyle destek olmuştur.
İçinde bulunduğumuz bu zor pandemi günlerinde ,bursiyerlerimiz için en büyük geliri elde ettiğimiz Geleneksel projelerimizi gerçekleştiremediğimizden. Sevgili Kulüp Başkanımız *Melike Yılmaz’ın fikir annesi olduğu “Bir Bileklik ,Bir Çocuk, Bir Şans Projesi *“ile hep birlikte eğitime destek oluyor ve çok kısa zamanda elde ettiğimiz ve etmeye devam edeceğimiz gelirle de bursiyer gençlerimize yıl boyunca destek olmaya devam ediyoruz.
Yapamadığımız her etkinlik bu şans bilekliklerinde saklı.. İyilik çemberini birlikte oluşturup ,destek olabildiğimiz her güzel kalp için , bizlere en başından beri tam bir güven duygusuyla destek olan tüm kulüp başkanlarımıza,üyelerimize ve sevgili dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz…"
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR