AKDENİZ MEDYA’DAN SANAYİ SİTESİ İÇİN DESTEK AÇIKLAMASI YAPILDI

Mersin 5 Şubat 2021 14:43
Videoyu Aç AKDENİZ MEDYA’DAN SANAYİ SİTESİ İÇİN DESTEK AÇIKLAMASI YAPILDI
A
a
Mersin’in Mezitli ilçesinde yapılacak sanayi sitesi için tartışmalar devam ederken, Akdeniz Medya Yönetim Kurulu , sanayi sitesinin Mersin için bir gereklilik olduğuna dair açıklama yapıldı.
Türkiye’nin önemli ticaret kentlerinden biri olan Mersin, son günlerde Mezitli’de yapılması planlanan Küçük Sanayi Sitesi ile gündeme geliyor. Bölge için birçok kesim tarafından önemli olduğu ifade edilen sanayi sitesine karşı da sitenin yapılacağı alandaki bazı çiftçiler tarafından itiraz edildi. Konuyla ilgili Akdeniz Medya Yönetim Kurulu da bir açıklama yaparak, Mersin’in sanayi sitesi ihtiyacına vurgu yapıldı.  Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“4 BİN 100 ESNAFIN GELECEĞİNİ GARANTİ ALTINA ALMAK ADINA BU PROJENİN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR”
“Mersin nüfusu bakımından Türkiye’nin en büyük on birinci şehridir. Mersin’in komşu illerinde, bazı ilçelerimizden daha az nüfusa sahip komşu illerinde 7, 8 adet sanayi bölgesi bulunmakta. Ancak Mersin gibi bir büyükşehirde yalnızca 2 tane bulunuyor. Mezitli ise konumu bakımından da şehrin farklı bölgelerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, önemli bir noktada. Bu nedenle şehrin bir ihtiyacını karşılamak ve 4 bin 100 esnafın geleceğini garanti altına almak adına bu projenin yapılması gerekmektedir. Bölge için önemli bir konunun rant ve gasp denerek engellenmesine karşıyız.”
“BASIN KONUYU DAHA İYİ ARAŞTIRMALI
“Sayın Bünyamin Önel’e ve yönetimine atılı suçlamaların da gerçeği yansıtmadığını, kendisinin Mersin için çalışan biri olduğunu biliyor ve inanıyoruz. Mezitli’nin ve Mersin’in geleceğinin boş iddialar üzerinden karartılmasını istemiyoruz. Bu noktada bazı yayın organlarında çıkan haberlerin yeterince araştırılmadan, olayın tek bir tarafı incelenerek, iki taraflı incelendiği zaman da sadece kısıtlı bilgiler verilerek, kamuoyuna sunulduğunu görmekteyiz. Dolayısıyla basın mensubu arkadaşları da Mezitli’de araştırma yapmaya, mevcut sanayi sitesi ve apartman altlarındaki esnafın çalışma koşullarını görmeye, aynı apartmanı paylaşan ailelerin yaşadıkları sıkıntıları dinlemeye davet ediyoruz. Tek bir isim üzerinden yapılan karalamalar, Mersin’e hiçbir katkı sağlamayacaktır. Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Bünyamin Önel ve yönetimine yapılan haksız girişimleri de bu vesileyle lanetliyoruz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR