AKDENİZ’E “KADIN KONUK EVİ” AÇILIYOR

Gündem 28 Eylül 2021 15:03
Videoyu Aç AKDENİZ’E “KADIN KONUK EVİ” AÇILIYOR
A
a
Kadınlar çocukları ile bir araya gelebilecek, içinde hobi bahçeleri olacak
AKDENİZ’E “KADIN KONUK EVİ” AÇILIYOR
Mersin Uluslar arası Limanı (MIP) ile Akdeniz Belediyesi’nin işbirliğinde, ilçeye bir ‘Kadın Konuk Evi’ kazandırılıyor. Güvenli, korunaklı ve etrafında geniş bir alanın yer alacağı konuk evinde, dileyen kadınlar çocukları ile bir araya gelebilecek, isteyenler ise hobi bahçelerinde vakit geçirebilecek.
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde, alanında uzman personelin yönlendirmesiyle hizmet verecek olan ‘Kadın ve Aile Danışmanlığı Merkezi’ni açan Akdeniz Belediyesi, kadınlara yönelik projelerine bir yenisini daha ekliyor. Türkiye'nin en büyük limanlarından olan, kent ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan Mersin Uluslar arası Limanı (MIP), şimdi de Akdeniz Belediyesi ile birlikte, ilçeye bir kadın konuk evi kazandırıyor. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Akdeniz ilçesinde yaşayan dezavantajlı durumdaki kadınlara yönelik her türlü projeye destek vermeye, Akdenizli kadınlar için pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceklerini vurguladı.
“Kadına yönelik şiddet asla kabul edilemez!”
Hayatın her alanında şiddete karşı sıfır tolerans ile mücadele edilmesi gerektiğini belirten ve kadına yönelik şiddetin asla kabul edilemeyeceğinin altını çizen Başkan Gültak; “Akdeniz Belediyemiz ile Mersin Uluslar arası Limanı işbirliğinde, ilçemize kazandırılacak olan Kadın Konuk Evi sayesinde, fiziksel veya psikolojik şiddete maruz kalan kadınlar yalnız kalmayacak. Kadınlar; güvenli ve korunaklı bu evde psikolojik destek alabilecek ve hayata yeniden tutunabilecekler” dedi.
Kadınlar çocukları ile bir araya gelebilecek, hobi bahçeleri açılacak
Başkan Gültak; etrafında geniş bir alanın yer alacağı kompleks yapıya sahip konuk evinde hobi bahçeleri de açılacağını, ayrıca kadınların, çocukları ile bir araya gelip vakit geçirebilecekleri mekânlar olacağını da belirterek; “Mersin Su Sporları ve Yaşam Merkezi Projesi, Viyana'dan Mersin'e Sanat Köprüsü Projesi gibi çeşitli projelerde başrol oynayan, Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi ile Mersin Uluslararası Müzik Festivali gibi sosyal, kültürel ve sanatsal sorumluluk projelerine destek veren MIP'e, Akdeniz ilçemize bu önemli binayı kazandıracağı için teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR