CHP

AKDENİZ’DE YAŞAMAK AYRICALIKLI OLACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan aday adayı Aziz Biricik, “Akdeniz’i sizlerle yönetmeye talibim” dediği muhtarlara projelerini anlattı. Biricik, “Akdeniz’de yaşamak ayrıcalıklı olacak” dedi.

AKDENİZ’DE YAŞAMAK AYRICALIKLI OLACAK

25 Ekim 2018 13:39
-A

+A

 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan aday adayı Aziz Biricik, sabah kahvaltısında muhtarlarla buluştu. Toplantıya, Karacailyas Şakirgülmen Muhtarı Ali Özay, Bahçeli Kürkçü Mahalle Muhtarı Tevfik Yanpar, Yukarı Bahşiş Mahalle Muhtarı Salim Serin, Camili Mahalle Muhtarı Ali Doğru, Çilek Mahalle Muhtarı Muzaffer Gümüştaş. Kiretmithane Mahalle Muhtarı Ali Gülgen, İhsaniye Mahalle Muhtarı Zehra Yılmaz, Barış Mahalle Muhtarı Metin İlkyaz, Anadolu Mahalle Muhtarı Abdurrahman Bilgi. Dikilitaş Mahalle Muhtarı Mahmut Yaman, Hamideyi Mahalle Muhtarı Hamit Sor, Çankaya Mahalle Muhtarı Abdurrahim Saygın, Nusratiye Mahalle Muhtarı Mehmet Dindar, Yeşilçimen Mahalle Muhtarı Cemal Akçay, Civanyaylağı Muhtarı İsmail Toker, Özgürlük Mahalle Muhtarı Ömer Ergüven, Şevket Sümer Mahalle Muhtarı Sadık Öztunç, Hal Mahallesi Muhtarı Sıdık Karaman. Gündoğdu Mahalle Muhtarı Abdurrahim Ulusal ile Mersin Arapları Eğitim Derneği Başkanı Hakan Deniz Çelik, Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ile Akdeniz İlçe örgütü ve kadın kolları üyeleri katıldı.


 
SİZLERLE YÖNETMEYE ADAYIM
Akdeniz’de insanların tanıyan, 20 yıldır esnafı bilen ve esnafın içinden gelen biri olduğunu anımsatan Biricik, Akdeniz’i, Akdeniz’in sorunlarını çok iyi bildiğini dile getirdi.
31 Mart 2019’da çok önemli bir yerel seçim yapılacağına işaret eden Biricik, “Akdeniz’i iyi tanıyan, sosyal ve fiziki, kültürel yapısını iyi bilen, sizin içinizden biriyim. Esnaf çocuğuyum. ESOB’da disiplin kurulu üyesi, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde Yönetim Kurulu başkanıyım. Pozcu Kooperatifi’nin başkanıyım. Akdeniz’i sizlerle birlikte yöneterek projeleri hayata geçirmek hedefimiz” dedi.


 
AKDENİZ BEREKETLİ OLACAK
Mersin’in lokomotifi olan tarım ve gıda sektörünün canlanması için projeler hazırladıklarını ifade eden Biricik, “Turizmi Akdeniz’den biz canlandıracağız. Akdeniz’de yaşamak ayrıcalık olacak. Hep birlikte yapacağız. Sizlerin önerileri bizlere talimattır. Hep birlikte eksiklikleri tespit edip, sorunları çözeceğim. Muhtarlar, mahalleleri en iyi bilenlerdir. İnsanlığa hizmet ettiğiniz için benim nezdimde çok değerlisiniz. Muhtarları çok önemsiyorum. Her zaman belediye muhtarların hizmetinde olacak. Size bunun sözünü veriyorum. Akdeniz bereketli olacak. Akdeniz’de üreteceğiz, ter dökeceğiz. Akdeniz’de kooperatifçiliği geliştireceğiz. Birlikte üreteceğiz, birlikte büyüyeceğiz. Birlikte paylaşacağız” diye konuştu.AKDENİZ ENGELSİZ ŞEHİR OLACAK
Projelerinden de bahseden Biricik, “Akdeniz’in kapısı sizin kapınız. Akdeniz, spor, sanat ve kültür şehri olacaktır. Akdeniz’in hangi caddesinde, hangi sokağında, hangi evinde bir engelli varsa onunla yüreğimizi paylaşacağız. Engelleri kaldırıp, hayatlarını kolaylaştıracağız. Onların hayatını kolaylaştırmak için sosyal donatıları olan ve içinde psikolojik ve fiziksel destekler veren engelsiz yaşam merkezleri kuracağız. Sözüm sözdür.


 
AKDENİZ HUZURLU BİR ŞEHİR OLACAK
Emeklilerle ilgili projelerini de anlatan Biricik, “Akdeniz huzurlu bir şehir olacak” dedi ve şöyle devam etti: “Akdeniz’in her mahallesinde emekliler için huzur içinde oturabileceği hobi bahçesi ve emekliler merkezi yapacağız. Gençlerimize yeni istihdam alanları yaratacağız. Gençlerimizi kazanacağız. Kadınların istihdamını destekleyerek, güçlenmesine katkı sağlayacağız. Akdeniz’de yaşayan herkes mutlu olsun diye çalışacağız. Akdeniz’de yeni bir çehre yaratmak için söz veriyorum. Akdeniz’i cazibe merkezi yapacağız. Akdeniz’de herkesi birleştireceğiz, herkesi kucaklayacağız” ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sivil toplum örgütlerine, muhtarlara büyük önem verdiğine işaret eden Biricik, grup toplantısında muhtarların taleplerini ileteceğini söyledi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku