AKDENİZ BELEDİYESİ'NDEN MUHARREM AYI ETKİNLİĞİ

Gündem 19 Ağustos 2021 15:03
Videoyu Aç AKDENİZ BELEDİYESİ'NDEN MUHARREM AYI ETKİNLİĞİ
A
a
Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce Muharrem Ayı dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe katılan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak'ın eşi Behiye Gültak, "Muharrem Ayı paylaşmanın, şükretmenin birlikteliğin ve bereketin adıdır. Böylesine önemli bir aya girmenin huzuru ile herkesin Muharrem Ayı'nı tebrik eder; hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi.
Muharrem Ayı ve Aşure Günü dolayısıyla Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Özgürlük Kültür ve Sanat Evinde etkinlik düzenlendi. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, öğrencilerin sunumları ile devam etti. Etkinliğe Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ın eşi Behiye Gültak'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı.
"İkram ettiğimiz aşureler birlik ve beraberliğin sembolüdür"
Etkinlikte konuşan Behiye Gültak; "Muharrem Ayı ve Aşure Günü paylaşmanın, şükretmenin ve bereketin adı; ikram ettiğimiz aşureler ise birlik ve beraberliğimizin en önemli sembolüdür. Sevgi, barış ve kardeşliğin böylesi önemli günlerde daha iyi idrak etmemiz gerektiğinin bilinciyle herkesin Muharrem Ayı'nı tebrik eder; hayırlara vesile olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.
"Akdenizli kadınlar ilçemizin gururudur"
Etkinlik sonunda misafirlere kendi eliyle aşure ikramı yapan Behiye Gültak; aynı zamanda yıl boyunca eğitim gören kursiyerlerin ele emeği çalışmalarının sergisini gezerek onlarla sohbet etti. Gültak; "Kadınlarımızın ayakları üstünde durarak üretmeleri bizleri çok fazla mutlu ediyor. Toplumumuzun her alanında oldukça önemli bir güce sahip olan Akdenizli kadınların meslek ve beceri edindirme ile istihdama yönelik böylesi önemli bir oluşumun içinde olmaları ilçemiz adına da gurur vericidir. Her birini ayrı ayrı tebrik ederim" diye konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR