Akbulut “ŞANTİYEDE SOSYAL MESAFE YOK, HİJYEN ORTAMI YOK!”

CHP 7 Eylül 2020 10:29
Videoyu Aç Akbulut “ŞANTİYEDE SOSYAL MESAFE YOK, HİJYEN ORTAMI YOK!”
A
a

Akbulut “ŞANTİYEDE SOSYAL MESAFE YOK, HİJYEN ORTAMI YOK!”

CHP’li Akbulut yeni cezaevi şantiyesindeki işçiler için korona virüs önlemleri alınmadığı iddialarını gündeme taşıdı:

“ŞANTİYEDE SOSYAL MESAFE YOK, HİJYEN ORTAMI YOK!”

Burdur’da yapımı devam eden yeni cezaevi inşaatı şantiyesinde çalışan işçilerin korona virüs önlemleri kapsamında belirtilen şartlarda çalışmadığına dikkat çeken CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, “AKP Genel Başkanına gösterilen bulaş riskini azaltma özenini bu tarz şartlarda çalışan işçilerimize de gösterilmesini talep ediyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi. 

Burdur’da yapımı devam eden yeni cezaevi inşaatında çalışan işçilerin tüm Dünya’yı ve Türkiye’yi etkisi altına alan korona virüs salgınını önleyici tedbirler kapsamında çalışmadığı iddiaları Burdur gündemindeki yerini koruyor.

CHP’Lİ AKBULUT: “DENETİM İÇİN GELİNECEĞİNDE ÖNCEDEN ŞANTİYEYE HABER VERİLİP, TEDBİR ALINMIŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR!”

Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, tıpkı maden işçilerinde gündeme gelen korona virüs önlemleri doğrultusunda çalışma koşullarının sağlanmadığı gibi, yeni cezaevi inşaatında çalışan işiler için de gerekli önlemlerin alınmadığını kaydetti. CHP İl Başkanı Akbulut, “Yeni Cezaevi inşaat şantiyesinde çalışan işçilerin, aynı maden işçilerinde olduğu gibi sosyal mesafenin korunmadığı, gerekli hijyen ortamının işçi kardeşlerimize sağlanamadığı, denetim için gelineceğinde önceden şantiyeye haber verilip ona göre durum alındığı tarafımıza iletilmiştir” açıklaması yaptı.

CHP’li İzzet Akbulut, “AKP Genel Başkanına gösterilen bulaş riskini azaltma özenini bu tarz şartlarda çalışan işçilerimize de gösterilmesini talep ediyoruz” diyerek cezaevi inşaatında yaşananlara tepkisini dile getirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR