Akbulut: “Bu Güzel Ülkeyi, Yarınlarımız Olan Çocuklarımıza Emanet Edeceğiz”

Gündem 23 Nisan 2021 14:30
Videoyu Aç Akbulut: “Bu Güzel Ülkeyi, Yarınlarımız Olan Çocuklarımıza Emanet Edeceğiz”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut mesajında: “23 Nisan 1920'de hem Türkiye Büyük Millet Meclisimiz açılmış, hem de cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü bayram ilan etmiş ve bu bayramı da çocuklarımıza armağan etmiştir. Çünkü bu güzel ülkeyi, yarınlarımız olan çocuklarımıza emanet edeceğiz. 
Meydanlarda kutlama yapamasak da evlerimizde bu coşkuyu çocuklarımızla birlikte mutlaka yaşayacağız. Bu özel günde çocuklarımızı adeta gösteriye gidecekmiş gibi, kıyafetlerle süsleyip evlerimize bayraklarımızı asarak, onlarla bu günün önemi ve atalarımızın verdiği mücadele hakkında uzun uzun sohbetler edebiliriz. Atatürk çocuklara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisan'ı bizzat sizlere armağan etmiştir. Bu mutlu günü coşkuyla kutlayınız.
Çocuklarımızın sahip olduğu bilinç; geleceğin aydınlık Türkiye'sinin ve Dünyası’nın inşasına en büyük katkıyı yapacaktır. Bu umut ve inançla, bütün hemşehrilerimin, özellikle de çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor; bayramın, ilimizdeki yavrularımız başta olmak üzere Dünya’nın bütün çocuklarına başta sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR