Ak Parti

AK PARTİLİ TÜZÜN MERSİNLİLER ADINA ELVAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, Mersin kamuoyunda son dönemde tartışma konusu olan konteyner limanının başka bir ile kaydırılacağı iddialarına son noktayı koyan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’a Mersinliler adına teşekkür etti.

AK PARTİLİ TÜZÜN MERSİNLİLER ADINA ELVAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

17 Temmuz 2019 17:21
-A

+A

Mersin kamuoyunda son dönemde tartışma konusu olan konteyner limanının başka bir ile kaydırılacağı iddialarına son noktayı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan koymuştu. Elvan’ın, komisyon toplantısında konteyner limanını sorduğu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, limanın Mersin’e yapılacağını teyit etmesinin ardından Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, Mersinliler adına Elvan’a teşekkür etti. Tüzün, “Bir süredir söz konusu konteynır limanının Mersin dışında bir yere kaydırılacağı konuşuluyordu. Ancak bu iddiaları Sayın Bakanımız Lütfi Elvan çürüterek Mersinlilere müjdeyi verdi. Kendisine Mersinliler adına teşekkür ediyorum” dedi.  
 
MERSİN’E ÖNEMLİ BİR KATMA DEĞER SAĞLAYACAK

Mersin’in geleceği açısından çok önemli bir yere sahip olan Konteynır Limanı’nın kente büyük bir katma değer sağlayacağının altını çizen AK Partili Tüzün, “Sayın Bakanımız Lütfi Elvan, 11. Kalkınma Planı'nın görüşmeleri sırasında konuyu gündeme getiren ve hükümet adına planı sunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a, 'Doğu Akdeniz'de yapılacak bir liman ifadeniz var, buradaki kastınız nedir' sorusunu yöneltti. Oktay'ın soruya cevabı 'Mersin’de yapılacak limanı kastediyoruz' oldu. Böylece limanın başka bir ile yapılacağı iddiaları en yetkili ağızdan yalanlanmış oldu. Bu liman Mersin’in geleceği açısından çok önemli. Kentin lojistik üs olması bakımından kurulacak olan bu liman Mersin’e çok büyük bir katma değer ve istihdam olanağı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku