AK Partili Tüzün’den Ramazan Ayı Mesajı

Gündem 12 Nisan 2021 19:06
Videoyu Aç AK Partili Tüzün’den Ramazan Ayı Mesajı
A
a
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, Ramazan ayı dolayısı ile yayınladığı mesajında tüm İslam aleminin ramazan ayını kutladı. 

Ramazan ayının, nefsi terbiye etmenin yanı sıra, yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu hatırlatan Tüzün mesajında şu ifadelere yer verdi:

“ Bu ayda tüm Müslümanların en yakınından başlayarak komşu ve akrabalarını gözetmeleri, yoksul ve garibanlara yardımcı olmaları büyük önem arz etmektedir. Bu ayda, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmeliyiz.

Maalesef bu yıl da küresel salgın korona virüs nedeniyle Ramazan ayını buruk idrak edeceğiz. Virüsün yayılmasına karşı alınan tedbirler kapsamında mahallelerimizde toplu iftar programlarımız, kültürel etkinliklerimiz olmayacak ama biz yine ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. 

Toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği mübarek Ramazan ayında, İslam coğrafyasında yaşanan acıların ve zulümlerin ve dünya genelinde yaşanan salgın hastalığın son bulmasını, oluşan manevi atmosferin, bütün bir yıla yayılarak devam etmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimin ve ülkemiz ile bütün İslam aleminin Ramazan-ı Şerifini kutluyor, bu mübarek ayın tüm insanlığa barış, huzur ve hoşgörü getirmesini temenni ediyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR