Mersin

AK Partili seçmen Vahap Seçer’e oy verecek

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, birleştirici ve bütünleştirici bir dünya görüşüne sahip olduğunu belirterek, AK Partili, MHP’li seçmenin kendisine oy vereceğini söyledi.

AK Partili seçmen Vahap Seçer’e oy verecek

10 Ocak 2019 14:29
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Kanal 33'te Duygu Canova'nın sunduğu "Güne Bakış" programının canlı yayın konuğu oldu. 
Ziraat mühendisi olarak Türkiye’de tarım eğitiminin 173. yıldönümünü kutlayan Seçer, tarımın önemine vurgu yaptı. 
Tarımın Türkiye’de sosyal bir yönünün de olduğuna işaret eden Seçer, olayın sadece ekonomik yönden değerlendirilmemesi gerektiğini belirterek, “Tarım demek gıda demek. Gıda demek insan yaşamı, nesillerin devamı demek. Türkiye’nin büyük bir nüfusu tarımdan geçimi sağlıyor. Bu son derece önemli. Her ne kadar Türkiye’nin Gayri Safi Milli Hasılası içinde payı düşük görünse de diğer taraftan sosyal açıdan taşıdığı önem tarıma ne kadar önem vermemiz konusunda bize önemli işaretler veriyor” dedi.
 
TARIM KENTİMİZ İÇİN DE ÇOK ÖNEMLİ
 
Tarımsal öğretinin de bir facia noktasına geldiğini ifade eden Seçer, Türkiye’de her alanda olduğu gibi zirai alanda da önemli zafiyetler yaşandığına işaret ederek, “Fakültelerden yetersiz mezunlar çıkıyor. Her geçen gün sayı da artıyor. Meslektaşlarımızın çok sayıda kadro talepleri geliyor. Çok sayıda mezun veriliyor ama maalesef içi boş. Diğer taraftan tarım çok önemli. Eğer belediye başkanı olursam en çok önem vereceğim konulardan biri tarım olacak. Kentimiz için de tarım son derece önemli. Son verilere göre 9 milyar gibi Gayri Safi Milli Hasılası var Mersin’de. Toplamda Türkiye tarımsal hasılasının düşündüğünüz zaman fena bir rakam değil. Bizim tarım topraklarımız da son derece verimli. Çeşitliliğimiz çok fazla. Katma değeri yüksek ürünler üretiyoruz. Muz, narenciye, çilek, zeytin gibi tarımsal üretiminde iddialı bir bölgeyiz. Belediye olarak önemli projeler yapacağız” diye konuştu.
 
KÜÇÜK ÜRETİCİYİ DESTEKLEYECEĞİZ
 
Özelikle küçük üreticiyi destekleyeceğini ifade eden Seçer, büyük çiftçiye devlet politikalarının ilaç olabileceğini dile getirdi. Seçer, “Küçük üreticiye girdilerinde yardımcı olabiliriz. Ürünlerini pazarlamalarında katkılar yapabiliriz. Kooperatifleşmelerini sağlarız. Bilgi akışı sunarız. Bu çok önemli. Her sorunu bilgilendirerek aşabiliyorsunuz. O kültürü vermeniz gerekiyor. Dönemsel desteklerle, dönemsel faaliyetler bir konuyu çözemezsiniz. Umut ediyorum benim belediye başkanlığım döneminde Mersin yerel yönetimler, yerel yönetimlere destek açısından önemli bir belediye haline gelecektir” ifadelerini kullandı.
 
MHP’Lİ SEÇMEN VAHAP SEÇER’E OY VERECEK
 
“Fırtına, boran kış Türkiye üzerinde de var” diyen Seçer, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, şöyle devam etti:
“Mersin’de son derece güçlü partiyiz. Anketlerde birinciyiz. Ama şimdi konsept farklı. Farklı bir matematik ortaya çıkacak. 2014’de yaşadığımız sorunları yaşayacağımızı sanmıyorum. Bizim için hiçbir lüks kalmadı. Biz başarılı olmak zorundayız. Yoksa Türkiye’nin tek partili bir düzene doğru geriye gitmesine katkı sunarız. Tarih bizi affetmez. Partimde birlik ve beraberliği sağlayacağım. Ben bütün siyasi partilerin oyunu almak istiyorum. Eminim ki çok sayıda AK Partili seçmen Vahap Seçer’e oy verecek. Ben de bu ülkede doğdum, doydum, ortak bir kader birliği yaşıyoruz. MHP’li seçmen Vahap Seçer’e oy verecek. İYİ Parti’nin bir adayı var. Ama CHP daha güçlü bir parti matematiksel olarak. İYİ Partililer de oy verebilir. HDP’liler de adayını çıkaracak. Onların seçmeni neden bana oy vermesin? Benim birleştirici, bütünleştirici bir dünya görüşüne sahip olduğumu anlatabilirsen, Vahap Seçer her rengi kucaklayabilir, buna inanırlarsa neden bana oy vermesin? Ben buna güveniyorum. Yükümün büyük olduğunun da farkındayım. Ama Allah’ın izniyle bunun altından kalkacağım.”
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku