Ak Parti

AK PARTİLİ İL BAŞKANI CESİM ERCİK, MERSİN’İ TÜRKİYE’YE REZİL ETTİ.!

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, kaçak elektrik kullandığı iddia edildiği haber ile tüm ulusal basına manşet olarak Mersin’in adını Türkiye’ye rezil etti.

AK PARTİLİ İL BAŞKANI CESİM ERCİK, MERSİN’İ TÜRKİYE’YE REZİL ETTİ.!

12 Ağustos 2019 18:53
-A

+A

AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’in, ulusal medyaya manşet olduğu haberlerde, 2016 yılında AKP Mersin İl Başkanlığı görevine geldikten sonra AKP gücünü kullanarak sahibi olduğu Un-Ze Unlu Mamulleri'nde, Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş'nin (Toroslar EDAŞ) 2017 yılında yaptığı denetimde kaçak sayaç bulunduğundan bahsedildi. 
 
Firmanın kaçak sayaç yoluyla kullandığı elektriğin bedelini ödemediği tespit edildi. Şirket yetkilileri hazırladıkları tutanakta, “Kayıtta olmayan sayaç. Tesisatsız kullanılan enerji sayaçtan geçiyor" ifadelerini kullandı. Görevliler, enerjiyi keserek sayacı mühürledi. Tutanağa göre 2015 yılından bu yana kaçak elektrik kullandığı belirlenen Cesim Ercik'e iki yıllık kullanım bedeli ve ceza bedeliyle birlikte 74 bin 309 lira para cezası verildi.
 
Kaçak elektrik kullanımına başvuran Ercik’in, diğer iş yerlerinde de kaçak elektrik kullandığından şüpheleniliyor. İl başkanı olup, adını bu şekilde rezil bir olay ile andırmak gerçekten utanç verici bir durum. 
 
Edinilen bilgiye göre, AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik'in kaçak elektrik kullandığı daha önce birçok kez tespit edildi. Her tespitten sonra ceza yoluna gidilmeden uyarılan Cesim Ercik kaçak elektrik kullanmayı inatlaşırcasına sürdürdü.
 
Ercik'in “Akdeniz Belediyesi'nde MHP'li belediye meclis üyeleri çalışmamızı engelliyor” dediği iddia edilmiş ancak daha sonra iddia AKP'li yöneticiler tarafından yalanlanmıştı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku