AK PARTİLİ ÇİFTÇİ ÇİLEDEN ÇIKTI: “ALLAH ÇARPSIN BATTIK YA, BÜTÜN MİLLETE REZİL OLDUM”

Ak Parti 7 Ocak 2021 15:23
Videoyu Aç AK PARTİLİ ÇİFTÇİ ÇİLEDEN ÇIKTI: “ALLAH ÇARPSIN BATTIK YA, BÜTÜN MİLLETE REZİL OLDUM”
A
a
Niğde’de basın açıklaması yapan, AK Partili olduğunu ifade eden patates üreticisi, “AK Parti’nin bir numaralı adamıyım ben. 10 senedir burada oy veriyorum, bütün millete rezil oldum. Sayın Cumhurbaşkanı bizim sesimizi duy ya. Vallahi battık billahi battık” dedi. Çiftçilere CHP Niğde İl Başkanı Ziraat Mühendisi Erhan Adem destek verdi.
 Zor günlerden geçen çiftçi geçimini sağlayamıyor. Bu konuya dikkat çekmek isteyen Niğdeli patates üreticileri bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkan Ziraat Mühendisi Erhan Adem’in de destek verdiği basın açıklamasında, uzun yıllar AK Parti’ye oy verdiğini dile getiren bir üretici, battığını ifade ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.  
 “TARIM BAKANI BU İŞİ BIRAKSIN ARKADAŞ”
  Konuşmasında Niğdeli AK Parti Milletvekillerinin çiftçiyi umursamadığını, makamlarından dışarı çıkmadığını ifade eden AK Parti destekçisi çiftçi, “Buradan bedavaya çal malı götür İstanbul’a 500 lira maliyeti var. Bizim burada maliyetimiz zaten 1 milyon lira, İstanbul’a götürüyorsun, İstanbul’da satışlar bin lira. Bin 100 lira, 900 liraya kadar patates satılıyor. Burada çiftçinin hali perişan. Ben 10 senedir burada battım arkadaş ya. Bir tane patatesimiz para etmedi ya. Sayın Cumhurbaşkanımızın ya bilgisi yok ya da bilgileri vermiyorlar ona. Onun bilgisi olsa bir el atar buna. İnanın bu kadar vicdansız değildir Cumhurbaşkanı. Tarım Bakanının ya bu işlerde bilgisi yok ya da bu işi bıraksın arkadaş ya. Battık ya, vallahi battık. Allah çarpsın battık ya. Kuran çarpsın battık ya. AK Parti’nin bir numaralı adamıyım ben. 10 senedir burada oy veriyorum, bütün millete rezil oldum. Sayın Cumhurbaşkanı bizim sesimizi duy ya. Vallahi battık billahi battık” dedi.
“İNTİHARLAR BAŞLAYACAK BUNDAN SONRA”
 Ürettikleri patatesi 50 kuruştan, 40 kuruştan satamadıklarını ifade ederek geçim sıkıntılarını anlatan ve çiftçinin intihar etmeye başlayacağını dile getiren üretici, “Cumhurbaşkanı duysun, adam intihar edecek intihar. İntiharlar başlayacak bundan sonra. Kimsenin evinde huzur yok. Köy yerlerinde kimsenin evinde huzur yok. Bizim maaşımız yok, sigortamız yok, BAĞ – KUR’umuz yok. 10 kişi çalıştık bir ay. Üçer bin liradan 30 bin lira yapar normal bir işte çalışsak. Bir teneke yağı evimize alamıyoruz. Veresiye alıyorduk, bakkal vermiyor artık. O da biliyor bizim iflas ettiğimizi vermiyor.  Adam haklı. Şeker alamıyoruz, komşular birbirinden ödünç şeker alıyor, çay içmek için” ifadelerini kullandı.
“4 AY ÖNCE SİZİ UYARDIK”
 Çiftçilere destek veren CHP Niğde İl Başkanı Adem, 4 ay önce yaptığı açıklamaya hatırlatarak AK Parti Niğde Milletvekillerine seslendi, “Çiftçi satmakta zorlanıyor, ürettiği ürünün maliyetinin altında bile, depoda bile satış yapamazken, bizim AK Partili Milletvekilleri sağ olsunlar gününü gün etmek peşindeler. Sunu gündemlerle ortam yaratmaya çalışıyorlar.  Çiftçi ölmüş, çiftçi aç, borçlarını ödeyemez haldeler. Dedik ki o gün, bu malı satamazsa bu arkadaşlar, gübre borcunu, mazot borcunu, ilaç borcunu, bankaya olan kredi borçlarını ödeyemezler dedik. Geldikleri noktada hepsi perişan. Evlerine ekmek götürmeye paraları yok ceplerinde. Tüccar yok ortada.  Sıkıntı büyük. Bu kadar olmaz ya. Bizim geleceğimizi duyunca, AK Partili Milletvekilleri alal acele bir toplantı yapıyor, ‘Bakan Beyle telefonda bir görüşme yaptık’ diyorlar. Bu işler telefonla mı görüşülür. 4 ay önce neredeydiniz arkadaşlar? 4 ay önce biz sizi uyardık. Yapmayın ya, ‘üretim yapmadan kalkınamaz ülke’ diyorum. Bu adamlar yarın üretim yapmayacak, patatesi nereden bulacağız, dışarıdan ithal edeceğiz. Zaten alıştık, AK Parti hükümetinin en güzel yaptığı iş 18 yılda Türk çiftçisini batırmak için mücadele etti. Bunu gayet iyi başardılar. Çiftçiyle de dalga geçmesinler. Verimli topraklarımız var, gariban çiftçiyi, üreten çiftçiyi rezil ediyorlar. Türk çiftçisini kimsenin rezil etmeye hakkı yoktur” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR