Ak Parti

AK PARTİ TOROSLAR’DA KONGRE HEYECANI

AK Parti Toroslar İlçe Başkanlığı seçimi öncesi partinin önemli isimlerinden Ahmet Kara’nın aday olacağı iddiaları, parti tabanında heyecan yarattı.

AK PARTİ TOROSLAR’DA KONGRE HEYECANI

2 Mart 2020 14:35
-A

+A

AK Parti Mersin’de il ve ilçe Başkanlıkları için kongre sürecine girilirken, güçlü ve etkin bir teşkilat yapısı için ince elenip sık dokunuluyor. İlçe başkanı Onur Ünlü’nün kongrede aday olmayacağını açıklamasının ardından göreve talip olanlar Genel merkez Mersin arasında mekik dokumaya devam ediyor.

AK PARTİ’DE MAKAM YARIŞI OLMAZ!

Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu süreçte dava adamlarının elini taşın altına koyması gerektiği bilinci, Ak Partinin tabanında geniş yer buluyor. Partinin iktidara geldiği günden beri hiçbir karşılık beklemeden emek veren dava adamları, ülke genelinde ve dış politikada elde ettikleri zaferleri sürdürmek için kongre süreçlerinin birer kan değişimi, tazeleme olarak göründüğünü belirtmektedirler. Bu kapsamda parti içi çekişme için değil,  Genel Merkezin İlkeleri doğrultusunda tatlı bir rekabet içerisinde kongreye gidilmesinin Ak Partinin değişmez şiarı olduğunun altını çizmektedirler. Ak partide makam mevki yarışı olmaz, olsa olsa ancak kardeşlik hukukunu geliştirmek olur ve kongre salonundan çıkışta sadece kucaklanma yaşanır şeklinde ifadeler kullanmaktadırlar.

TOROSLAR’DA KARA’NIN İSMİ ÖN PLANDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açtığı yeni Türkiye yolunda emin adımlar ve emin adamlar ile yola devam edileceği, ilçelerde partinin önemli isimlerinin adaylık ile ilgili tasarrufta bulunacağı belirtilirken, Toroslar İlçe Başkanlığı adaylığı için Ahmet Kara isminin ön plana çıktığı kulislerde konuşuluyor. Mersin’in Toroslar ilçesinde doğan ve Toroslar ilçesinde uzun yıllardır siyaset yapan  Partinin çeşitli kademelerinde görev yapan Kara’nın 7 Mart günü Toroslar İlçe Başkanlığı’na aday olacağının konuşulması parti tabanında memnuniyetle karşılandı. Kara’nın önümüzdeki günlerde adaylık ile ilgili açıklama yapacağı, Toroslar ilçe Başkanlığı kongresi öncesinde de en kuvvetli aday olacağı öne sürüldü.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku