Ak Parti

Ak Parti’nin başına Gökçek mi geçecek?

Akdeniz Haber Ajansı (AKHA) editörleri, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasıyla birlikte, AK Parti'nin başına kimin ya da kimlerin geçeceğine ilişkin tahminlerini kaleme aldılar. Peki AK Parti'nin başına Erdoğan'dan sonra kim geçecek? Abdullah Gül ne olacak? İşte o haber...!

Ak Parti’nin başına Gökçek mi geçecek?

12 Ağustos 2014 16:11
-A

+A

Ankara - Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kendisinden sonra partinin başına kimin geçeceği ve başbakan olacağına yönelik ilk toplantıyı dün partisinin en üst organı olan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nu (MKYK) toplayarak gerçekleştirdi.

AK Parti'de gözler 27 Ağustos'a çevrildi. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan kim olacak? Başbakan Erdoğan 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin ardından Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkan koltuğuna kimin oturacağına dair 
Akdeniz Haber Ajansı ( www.akdenizhaberajansi.com.tr ) Çankaya senaryolarına ilişkin çarpıcı bir iddiada bulundu. 27 Ağustos'ta yapılacak AK Parti kongresine aday olmak için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, görev süresi dolmadan istifa edip kongrede aday olacağını ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün siyaset sahnesinden bir süre çekilip dinleneceğini öne sürdü.

Akdeniz Haber Ajansı (AKHA) kulislerde çok konuşulacak bu iddiayı gündeme taşırken Gökçek’in de AK Parti kongresinde aday olmak için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’lığından görev süresi dolmadan istifa edebileceğini iddia etti.
Akdeniz Bölgesi’nde etkili olan AKHA, Erdoğan sonrası AK Parti'de kimin başbakan olacağı merak konuşuyken ciddi bir iddia ile kulisleri hareketlendirdi. AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan MKYK, toplantısınında AK Parti olağanüstü kongresini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in aday olma gerekçesinde, “Kulislerde aday olarak ismi geçenlerin Ak Parti’yi, Özal’ın ANAP’ı gibi dağılacağı parti tabanı tarafından endişe ile konuşuluyor. Bu endişe için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlara hitap edecek ve kendisi gibi yerini dolduracak birini partinin başına getirmek için formüller aradığını ve bu isminde Melih Gökçe olacağı parti tabanında konuşulduğunu duyuyoruz” ifadeleri ile kulislerin sesini dile getirdiler.

Kulislerin tavanında yeni başbakan olarak Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genel Başkan Danışmanı Binali Yıldırım ile Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in isimleri öne çıkıyor. Tabanın sesine kulak veren Akdeniz Haber Ajansı (AKHA) Melih Gökçe ismini de gündeme getirerek yeni bir tartışma konuşu açtı.

Erdoğan’ın önünde iki seçenek bulunuyor. 10 ay sonra yapılacak genel seçimler öncesi geçici bir Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı ile yoluna devam etmek. Bu durumda 3. dönem şartına takılan Binali Yıldırım’ın partinin başına getirileceği ve Başbakan olacağı belirtiliyor. İkinci formül ise “seçime gidilirken başbakan ve genel başkan değiştirilmez” mantığıyla hareket edecek. Bu durumda ise Partinin Özal sonrası dağılan ANAP gibi dağılmaması için başarılı ve tüm Türkiye’de karşılığı olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ı kongrede genel başkanlık koltuğuna oturacağı ve yeni hükümetin başbakanı olacağı kaydediliyor.

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku