AK PARTİ MEZİTLİ TEŞKİLATI, CUMHURBAŞKANI’NA BAYRAK MI AÇIYOR?

Gündem 20 Haziran 2021 19:42
Videoyu Aç AK PARTİ MEZİTLİ TEŞKİLATI, CUMHURBAŞKANI’NA BAYRAK MI AÇIYOR?
A
a
Mezitli’de yapılacak Küçük Sanayi Sitesi için Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çıkartıldı. Kararname ile projenin yapılacağı yer için acil kamulaştırma kararı alındı.
Projenin tartışılmasında dikkat çeken ise Küçük Sanayi Sitesi’nin yapılma planı öncesinde onay veren sonrasında ise projeye karşı çıkan bir ismin yer alması.
O isim ise artık herkesin malumu AK Parti Davultepe eski Belediye Başkanı Ahmet Erşahin. 
Projeye dava açan ise Eski Başkan Ahmet Erşahin’in avukat olan kızı Kübra Erşahin. 
Kübra Erşahin’in bir özelliği de AK Parti Mezitli İlçe Başkan Yardımcısı ve AK Parti Mezitli İlçe Başkan Vekili olması. Kulağa oldukça garip geliyor değil mi?
Dönelim aylar öncesine…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararnameyi yayınladıktan sonra Avukat Kübra Erşahin bu karara karşı çıkarak şöyle diyor:
“Burada insanların özel mülkiyetine müdahale edilmektedir. Cumhurbaşkanlığı’nın çıkarmış olduğu kararnamede neden acele kamulaştırılma yapıldığı belirtilmemiştir. Neden olağan kamulaştırma değil de acele kamulaştırma yoluna gidildiği de belirtilmemiştir. Cumhurbaşkanlığı kararı bu sebeple somut değildir. İnsanların özel mülkiyet hakkına ölçüsüz bir müdahale söz konusudur. İdari olarak Danıştay’da davamızı açtık. Danıştay’da dava devam ederken bu karar çıktı”
Ve Danıştay’da açılan davada karar veriliyor. Sanayi Sitesi’ne karşı açılan davada ‘yürütmenin durdurulması istemi’ reddediliyor.
Bunun üzerine küplere binen Erşahin sosyal medyadan hakarete varan sözler sarf ediyor.
İlginç olan ve dikkat çekici olan konu ise AK Parti Mezitli İlçe Başkan Yardımcısı ve AK Parti Mezitli İlçe Başkan Vekili Kübra Erşahin’in Cumhurbaşkanı kararına karşı gelmesi, hatta isyan etmesi.
Acaba Cumhurbaşkanına kafa tutan ilk ilçe başkanlığı unvanına sahip bir yönetim mi doğuyor? Yoksa işin arkasında başka hesaplar mı var?
İlginç olan bir diğer konu da bahse konu AK Parti yönetimi aynı zamanda Mezitli’de Mezitli Oto Galericiler Sitesi’nin de yönetimini oluşturuyor…
İşin doğrusu tuhaf şeyler oluyor…
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR