Ak Parti

Ak Parti Mersin İl Başkanlığında Değişim Kulisleri

AK Parti teşkilat yönetimi ile bir araya gelerek 81 ilin seçim performansını masaya yatıran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 10'un üzerinde il başkanı ile yola devam etmeme kararı aldığı iddia edildi.

Ak Parti Mersin İl Başkanlığında Değişim Kulisleri

20 Nisan 2019 16:23
-A

+A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Cumhurbaşkanı, AK Parti teşkilat yönetimi ile bir araya gelerek 81 ilin seçim performansını masaya yatırdı. 10'un üzerinde il başkanı ve bazı ilçe başkanlarıyla yola devam edilmeme kararı alındığı iddia edildi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sürecinde başarısız olan, adaylarla ters düşen ve özellikle parti içi çekişmelere neden teşkilat yönetimleri ile ilgili süreci başlattı.
Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün AK Parti Teşkilat Başkanlığı yönetimi ile bir araya gelerek seçim sürecinde teşkilatların çalışma performanslarına ilişkin raporu görüştü. Teşkilat başkanlığının 81 ile ilişkin hazırladığı raporun iki buçuk saat süreyle değerlendirildiği toplantıda seçim sürecinde, performansı düşük olan, adayla ters düşen, parti içinde dedikodu üreten, parti içi çekişmelere neden olan ve toplumun tepkisini alan teşkilat yöneticileri tek tek tespit edildi. Onun üzerinde il başkanı ve bazı ilçe başkanlarıyla yola devam edilmeme kararı alındı. Bu kapsamda İzmir'in ardından, seçimi MHP'nin kazandığı Çankırı ve Karaman il başkanları da istifa etti. AK Parti kaynakları, görevden almaların sadece seçimlerin kaybedildiği yerlerle ilgili sınırlı kalmayacağını dile getirdi.
 
Teşkilat başkanlığının hazırladığı raporda yer alan bazı il başkanlarının görevden alınmasına ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşı çıktığı öğrenildi. Erdoğan seçim sürecinde yaşanan aksaklıklarla ilgili tüm sorumluluğun ve suçun teşkilatlara atılmasının doğru olmadığını, adaylarla ilgili problemlerin de yaşandığını belirterek "Bazı yerlerde adaylarla ilgili sıkıntılarımız oldu maalesef. Yanıldıklarımız oldu" dedi.
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’nin alması ve 31 Mart yerel seçimlerinde il başkanı olarak gerekli performansı göstermemesi nedeniyle kentte Ak Parti Mersin İl Başkanı’n görevden alınacağı konuşuluyor.
 
Mersin kulislerden yükselen seslere göre mevcut başkan Cesim Ercik yerine gelecek en önemli kişi Ak Parti Mersin’de yıldızı parlayan Zafer Şahin Özturan ile birlikte il başkanlığına adı geçen Abdullah Kuz, Bekir Topçu, Ali İhsan Gök, Ersoy Kuşçu, Cemal Balkaya gibi önemli isimlerin ismi Ak Parti Mersin İl Başkanlığı için konuşuluyor.
 
Hep birlikte bekleyip göreceğiz ve gelişleri yakından takip edeceğiz.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku