Ak Parti

AK Parti’de güçlü isimler konuşuluyor

MHP’nin Burhanattin Kocamaz’ı yeniden aday göstermeyip, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın adaylığını erken açıklaması kartların yeniden karılmasına neden oldu. Şimdi dengeleri değiştirecek kişi AK Parti’den güçlü bir ismin aday olması.

AK Parti’de güçlü isimler konuşuluyor

12 Ekim 2018 17:21
-A

+A

Mersin’de dengeleri kim değiştirir?
 
AK Parti’de güçlü isimler konuşuluyor
 
 
Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde Mersin’de adeta kimse önünü göremiyor. Kimin aday olacağı, kimin kimle ittifak yapacağı en çok konuşulan illerden biri. Bu tartışmalarla seçimlerde büyük önem taşıyan İstanbul, Ankara’yı bile geride bıraktı. Bunun en büyük nedenlerinden biri MHP’nin Burhanattin Kocamaz’ı yeniden aday göstermeyip, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın adaylığını erken açıklaması oldu. Tuna’nın adaylığı tüm partilerin Mersin’de kartlarını yeniden karmasını sağladı.
 
ÖNEMLİ İSİMLER KONUŞULUYOR
Mersin’de dengeleri değiştirecek olan AK Parti’nin adayı.  AK Parti'de bakan Lütfi Elvan’ın adı konuşulurken, Elvan’ın buna sıcak bakmadığı biliniyor. Eski Bakan Kürşad Tüzmen, Milletvekili Hacı Özkan ve Talat Dinçer de adaylık için konuşulan isimler.
CHP’de ise eski bakan Fikri Sağlar, eski Bakanı İstemihan Talay, Aytuğ Atıcı, Vahap Seçer, Selçuk Dereli gibi çok sayıda aday adayı var. En belirsiz partilerden biri de CHP.
 
KOCAMAZ İDDİALARI
MHP’nin Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'yı aday olarak açıklamasının ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile ilgili farklı görüşler dillendirilmeye başlandı. Kocamaz, İyi Parti'ye gideceği konuşulurken, diğer bir senaryo ise, İYİ Parti ile CHP’nin ortak adayı olacağı yönünde

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Usta siyasetci 24 Ekim 2018 19:45

Mersini CHP farkla aldı Dipnot:(Akpartiliyim)

Cevapla
Coşkun AKSOY 22 Ekim 2018 23:08

Ak Parti adayı Kürşad TÜZMEN olur ise; Mersin kazanılır. ODTÜ İşletme Mezunu olan Sayın Bakan Mersin'i en güzel şekilde yönetir. Projeler sonuçlanır. Fark yaratır. Her kesime hitap etme kabiliyeti olan Sayın Bakan, Mersin'i mutlu insanların şehri yapar. Vesselam yapacağı çalışmalarla destan yazar Kürşad TÜZMEN.

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku