Ahmet Serkan Tuncer'den , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Mersin 28 Ekim 2020 08:46
Videoyu Aç Ahmet Serkan Tuncer'den , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
A
a

Ahmet Serkan Tuncer'den , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer,
"CUMHURİYET BAĞIMSIZLIK VE HÜRRİYETİNDEN ASLA TAVİZ VERİLMEYECEĞİNİN EN AÇIK İFADESİDİR"
CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Tuncer mesajında ilçe örgütü olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayacaklarını belirtti.
Tuncer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 1'inci Dünya Savaşı’nın ardından 7 düvelin işgal ettiği ülkeyi düşmandan kurtarmak için inanılmaz bir mücadele başlatarak imkansız denileni yaptığına ve küllerinden bağımsız bir vatan kurduğuna dikkat çekti.
Başkan Tuncer, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile milletçe kutluyoruz. Başlangıcından sonuna kadar her safhası eşsiz mücadelelerle dolu Kurtuluş Savaşı, Mustafa Kemal'in önderliğinde milletin her ferdinin fedakârlıkları sonucu kazanılan büyük bir zaferdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin tabiat ve adetlerine en uygun olan idare” diyerek bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetin müdafaası ve muhafazası her şeyden önce gelmektedir. Cumhuriyet, milletimizin birlik ve bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz verilmeyeceğinin en açık ifadesidir.
 Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlayarak, bu salgının bir an evvel bitmesi ve yine eski günlerdeki gibi milletce ellerimizde bayraklarımız ile hep birlikte bu coşkuyu yaşamak dileğiyle...” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR