AHMET AKIN: -“İNŞALLAH KARADENİZ’DEKİ BULDUĞUMUZ DOĞALGAZI MÜJDE OLARAK BİZ SİZLERE VERECEĞİZ”

CHP 23 Kasım 2020 10:52
Videoyu Aç  AHMET AKIN: -“İNŞALLAH KARADENİZ’DEKİ BULDUĞUMUZ DOĞALGAZI MÜJDE OLARAK BİZ SİZLERE VERECEĞİZ”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Enerji ve Alt Yapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Türkiye’nin ticari hayatına ilişkin yaptığı açıklamada, “İnşallah Karadeniz’deki bulduğumuz doğalgazı müjde olarak biz sizlere vereceğiz. Bu müjdenin vatandaşa yansımasıdır. Orada çıktık bunu nasıl kullanacağımızı da anlattık. Nasıl bunu sizlere ucuzlukla olacağını da söyledik. Ve hepsi ikna olduğunu, ukalalık olmasın ama gözlerinden gördük” dedi.
 Türkiye’nin ticari ve ekonomik durumu ile ilgili açıklama yapan CHP Enerji ve Alt Yapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, önemli konulara değinerek, Türkiye’nin sınır komşuları ile sorunlar yaşadığını ve ticaret yapamadığını dile getirdi. Akın, Karadeniz’de bulunan doğal gaz hakkında da açıklamalar yaptı.

“HUKUKTA GÜVEN OLDUĞU ZAMAN YATIRIM GELİR”
 Hukuk sistemine güven olduğu zaman dünyadan yatırımların geleceğini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “Adaletin olduğu bir hukuk sistemine ihtiyaç var ki güven olsun. Üreten Türkiye’ ye ihtiyacımız var diyoruz. Adalet hukuk sistemi hukuka güven olduğu zaman dünyadan yatırımlarda gelecek. İnsanlar yatırım yapacak. İş dünyasında diyorlar ki bize, ‘Biz bırakın üç yıl sonrasını üç ay sorasını görmüyoruz.’ Bu ülkede ülkenin parasını yöneten bakan birden yok oluyor. Bırakıp gidiyor. Plan bütçe komisyonunun başındaki insan ortalarda yok. Bunun örneği yok. Üreten Türkiye diyoruz nasıl üretecek. Güven olmayan yerde üretim olur mu?" dedi.
“DIŞ POLİTİKANIN GELDİĞİ DURUMDA TIRLAR ÇALIŞMIYOR”
 Komşu ülkelerle ticaret yapılamadığına vurgu yapan Akın, "Mesela şunu da söylüyorlar. İktidarın artık sorunlara çözüm olmaktan uzaklaştığını daha önce AK Parti’ye oy vermiş insanlar esnaflar sanayiciler söyledi. Esnafların isyanını görseydiniz inanamazdınız. ‘Bu nedir Allah aşkına?’ derdiniz. Şoför esnafımız özellikle Hatay genelinde, Dış politikanın geldiği durumda tırlar çalışmıyor. O tır depolarını bir görseniz dersiniz ki ‘Bu ülke durmuş.’ Neden? Çünkü dış politikadaki hatalar yüzünden. Sınır ülkelerimizle hiçbir ticaretimiz kalmamış" ifadelerini kullandı.
“ENERJİSİ YÜKSEK BİR İKTİDAR ADAYI OLARAK, ONLARIN KARŞISINDAYDIK”
 Milletin artık değişim istediğini belirten Akın, "Yani şimdi diyeceksiniz hiç mi güzel bir şey yoktu? Bir tek güzel şey vardı. Yani birçok şey vardı diyebiliriz. Ama mesela bir tanesi, dedik ki inşallah Doğu Akdeniz’de de doğalgaz çıkacak. İnşallah Karadeniz’deki bulduğumuz doğalgazı müjde olarak biz sizlere vereceğiz. Çünkü Doğalgazı buldukları zaman ilk açıklamayı partiden yapan benim. Ve aynen şöyle dedim. ‘Bu doğalgazın bulunması amasız, fakatsız bizi sevindirmiştir.’ Elbette neden sevindirmesin. Bu müjdenin vatandaşa yansımasıdır. Orada çıktık bunu nasıl kullanacağımızı da anlattık. Nasıl bunu sizlere ucuzlukla olacağını da söyledik. Ve hepsi ikna olduğunu, ukalalık olmasın ama gözlerinden gördük. İşte bu milletin artık bu ülkede bir değişim olması gerektiğini gittiğimiz her yerde duyduk. Yani inandırıcılığını kaybeden bir iktidar ve çok hevesli projeleriyle hazır. Enerjisi yüksek bir iktidar adayı olarak, onların karşısındaydık” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR