AĞAÇ, "Yapılandırma dediler, e- haciz şoku yaşattılar"

CHP 30 Kasım 2020 10:13
Videoyu Aç AĞAÇ, "Yapılandırma dediler, e- haciz şoku yaşattılar"
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, "Esnaf kardeşlerimiz zaten ekonomik krizle boğuşurken, Pandeminin de olumsuz etkisi ile krizin iyice zirve yapması nedeniyle ayakta bile durmakta zorlanırken; bir de bu e-haciz karşısında perişan oldular" dedi.

Geçtiğimiz haftalarda meclisten geçen Vergi cezaları, gecikme faizleri ve gecikme zamları gibi birçok borcun yapılandırılmasını içeren düzenleme TBMM'de kabul edildi. Ancak daha sonrasında birçok vatandaşın araç gereç ve mallarına e - haciz uygulandığı ortaya çıktı. Konuya İlişkin açıklama yapan CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, konunun takipçisi olacaklarını ve meclise taşıyacaklarını söyledi.

Gümüşhane'de 100'ün üzerinde esnaf, tüccar, işletmeci ve şirkete; Maliyeye olan borçları nedeni ile icra başlatılarak; araç gereç ve mallarına e-haciz uygulandığını belirten başkan Ağaç, "Kısa bir süre önce vergi borçlarını ödeyemeyen ve ödeme günü gelen esnafa; yeniden yapılandırma uygulanacağı bu nedenle beklemeleri gerektiği söylendiği ve geçen hafta da sistemde sorun var yapılandırmayı yapamıyoruz dendiği halde; bugün hiç uyarı bile yapılmadan e-icra başlatıldı. Civar illerde böyle bir uygulama yokken; Gümüşhaneli esnaf herhalde sahipsiz görülmüş ki; tereddütsüz icraya geçilmiş" dedi.
VATANDAŞTA ESANAFTA MUHATAP BULAMIYOR
Özellikle esnafların pandemi nedeni ile ekonomik kriz yaşadıklarını kaydeden başkan Ağaç,"Esnaf kardeşlerimiz zaten ekonomik krizle boğuşurken, Pandeminin de olumsuz etkisi ile krizin iyice zirve yapması nedeniyle ayakta bile durmakta zorlanırken; bir de bu durum karşısında perişan oldular. Dertlerini anlatmak için aradıkları; ne vergi dairesine, ne Ticaret ve Sanayi Odasına, ne Esnaf ve Sanatkarlar Odasına, ne Mülki Makamlara, ne de Cumhur İttifakını oluşturan Siyasi Parti Yöneticileri ve Şehrin Milletvekillerine ulaşamadıkları ve dertlerini anlatacak muhatap bulamadıkları için; her koşulda vatandaşın sorunlarına hassasiyet gösteren ve sahip çıkan CHP'nin yerel Yöneticileri olan bizlere bu durumu aktardılar" şeklinde konuştu.
KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Konunun takipçisi olacaklarını ve gerekirse meclise de taşıyacaklarını kaydeden Başkan Ağaç şöyle konuştu:
"Konunun takipcisi olacağız, sorunu Genel Merkezimize ve her biri sanki Gümüşhane Milletvekili gibi çalışan milletvekillerimize iletip; sorunun mecliste dile getirilerek çözümünün sağlanmasına gayret edeceğiz. Geçmişte olduğu gibi her sıkıntı ve sorunda; Genel Başkanımız, Genel Merkezimiz, Milletvekillerimiz ve İl Örgütümüzle; halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Halkımızdan, hemşerilerimizden tek beklentimiz; onların da ilk seçimde kendilerine bugün reva görülen bu uygulamaları unutmamaları ve sandıkta onların hakkını savunan bizlere sahip çıkmaları ve  destek vermeleridir.  Daha kısa bir süre önce de Belediye tarafından esnafa icra başlatılmıştı. Ne yapılmaya çalışıyor, bitme noktasına gelen esnafı iyice sıfırlamak mı istiyorsunuz? İlgili, sorumlu ve yetkilileri; bu işe derhal müdahil olmaya davet ediyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR