ADIYAMAN'DA İŞSİZLİK TÜRKİYE ORTALAMASININ NEREDEYSE İKİ KATI

Siyaset 13 Temmuz 2020 09:55
Videoyu Aç ADIYAMAN'DA İŞSİZLİK TÜRKİYE ORTALAMASININ NEREDEYSE İKİ KATI
A
a

ADIYAMAN'DA İŞSİZLİK TÜRKİYE ORTALAMASININ NEREDEYSE İKİ KATI

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, turizm kenti olmasına rağmen yanlış tarım ve turizm politikaları nedeniyle Adıyaman'daki işsizlik oranın Türkiye ortalamasının neredeyse iki katı olduğuna dikkat çekti.

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, Adıyaman’da yaşanan yoksulluğa dikkat çekti Adıyaman’ın yoksullaşmasının temelinde yanlış politikaların olduğunu ifade eden Başkan Binzet; “2000 ile 2004 yılları arasında Adıyaman’da il başkanlığı yaptım. il başkanlığı yaptığım dönemde Adıyaman’da 22 devlete ait yirmi iki kurum vardı. Bunlardan birkaçı çimento fabrikası, süt fabrikası, tekel fabrikası idi. Adıyaman’da 2004 yılından önce üniversiteden mezun olan bir genç kardeşimin; 22 kuruma özgeçmişini verme şansı vardı. bugün Adıyaman da bu yok" dedi.

İŞSİZLİK TÜRKİYE ORTALAMASININ İKİ KATI
Adıyaman'da birkaç küçük atölye dışında sanayinin olmadığına işaret eden Başkan Binzet, “Adıyaman da işsizlik oranları Türkiye ortalamasının neredeyse iki katı oranında. Adıyaman Türkiye genelinde vergisini yüzde 98 civarında ödeyen bir ilimiz. Adıyaman da kaçak elektrik ödemesi sıfırdır örneğin. Adıyaman insanlar borçlarını kuruşu kuruşuna öderler. Adıyaman halkı sonuna kadar devletinin milletinin yanında olan bir halktır. Ancak Adıyaman neden bu zulmü çeker?" diye sordu.

YANLIŞ TARIM POLİTİKALARI, YANLIŞ TURİZM POLİTİKALARI...
Turizm açıksından önemli merkezleri barındıran Adıyaman'ın turizm gelirlerine de değinen Başkan Binzet, "Turizm gelirleri de önemli bir yerde duruyor. Nemrut, Peri Antik Kenti Anadolu’dan kalma ilk yerleşim yeri. Bunun dışında Roma’dan kalma Cendere köprüsü diye çok özel bir köprü var Adıyaman’da. Bu kadar çok imkanın olduğu kentimizin bu durumda olması elbette üzücü. burada yanlış tarım politikaları, yanlış turizm politikaları devreye giriyor" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR