Adıyaman’da hastanelerde yoğun bakımlar doldu

CHP 6 Ağustos 2020 21:20
Videoyu Aç Adıyaman’da hastanelerde yoğun bakımlar doldu
A
a

Adıyaman’da hastanelerde yoğun bakımlar doldu

CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet’ten sokağa çıkmayın açıklaması

 
Adıyaman’da artan vaka sayıları hastanelerde yer kalmamasına neden oldu. CHP İl Başkanı Binzet, evde kalın çağrısı yaptı.
 Artan Koronovirüs vakaları tüm Türkiye’de etkisini hissettirmeye başladı. Adıyaman’da bu artışa bağlı olarak hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde yer kalmadığını Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç tarafından sosyal medya hesabından “Bu işin şakası yok” diyerek duyurdu ve  vatandaşları önlemlere uymaya çağırdı. Vaka sayılarının artışına dikkat çeken başka bir isim de CHP Adıyaman İl  Başkanı Mehmet Sırıı Burak Binzet oldu. Binzet, yaptığı açıklamada hemşehrilerine evde kal çağrısında bulunudu.


“İşi Olmayan Evinden Çıkmasın”

  “Tüm Adıyamanlılar bilinçli bir şekilde hareket etmek zorunda. Hatta mümkünse işi olmayan hemşehrilerimiz hareket etmeyip evlerinde kalsın. İşi olmayan evinden çıkmasın. Kendinden şüphelenenler, son zamanlarda fazla sosyal temasta bulunanlar evlerinde kalsın. Hastanelerde yer kalmadığını Belediye Başkanı Süleyman Kılınç yaptığı açıklamalar ile dile getirdi. Burada mevkii, makam, yaş ve iş fark etmeksizin bize düşen, sosyal mesafeyi korumak, hijyene dikkat etmek ve kesinlikle maskesiz adım atmamak. Unutulmamalı ki hastalık sadece sizi değil, siz hastayken sizinle ilgilenmesi gereken doktorundan, hastanenin temizlik görevlisine kadar herkesi zor duruma düşürecektir” dedi.

“Sahra Hastenesinin Yapımına Başlanmalı”

 “Bir diğer önemli konu da daha önce de dile getirilen sahra hastanesidir. En kısa sürede yapımına başlanmalı. Hastanelerimizde yer kalmadı. Daha fazla vakit kaybedilmeden herkes üstüne düşeni yaparak Adıyaman’a yardım etmeli” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR