ADAPAZARI- KARASU LİMANLARI VE SANAYİ TESİSLERİ İÇİN TBMM’YE SORU ÖNERGESİ VERİLDİ

CHP 3 Aralık 2020 19:25
Videoyu Aç ADAPAZARI- KARASU LİMANLARI VE SANAYİ TESİSLERİ İÇİN TBMM’YE SORU ÖNERGESİ VERİLDİ
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Adapazarı - Karasu Limanları ve Sanayi Tesisleri için yapılan ihalelerdeki yolsuzluk iddialarına dair, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) yazılı soru önergesini sundu.
 Sayıştay’a bağlı denetçiler tarafından, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın mali hesaplarında yapılan incelemelerde, “Adapazarı- Karasu Limanları ve Sanayi Tesisleri Demiryolu Bağlantısı Altyapı İnşaatı” işinin ihalelerinde yüklenici firmaya 752 milyon Türk Lirası fazla ödeme yapıldığı tespit edildi. Konuyla ilgili CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, TBMM’ye yazılı soru önergesi verdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması istenen önergede şu ifadeler yer aldı:
“Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın mali hesaplarını inceleyen Sayıştay denetçilerinin, Adapazarı-Karasu Limanlar ve Sanayi Tesisleri Demiryolu Bağlantısı Altyapısı İnşaatı işinin ihalesinde usulsüzlükler tespit ettiği, yüklenici firmaya ihale bedelinin çok üstünde ödemeler yapıldığının tespit edildiğine ilişkin haberler yansımıştır.
Bu bağlamda; 
1.Adapazarı-Karasu Limanları ve Sanayi Tesisleri Demiryolu Bağlantısı Altyapısı İnşaatı işi hangi yüklenici firmaya verilmiştir. Firmanın ortakları kimlerdir?
2.Yüklenici firmayla yapılan sözleşme bedeli ne kadardır?
3.Yüklenici firmaya sözleşmeyi aşan ödeme yapıldığı doğru mudur? Doğru ise ne kadarlık fazla ödeme yapılmıştır?
4.Sayıştay raporu sonrası yapılan fazla ödeme yüklenici firmadan geri alınmış mıdır?
5.Yüklenici firmaya ihale bedelinin çok üstünde ödeme yapanlarla ilgili herhangi bir yasal işlem yapılmış mıdır?”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR