ADALET RAPORU, DÜŞÜNCE PLATFORMU SİYASİ PARADİGMALAR SİTESİNDE YAYINLANDI

Gündem 28 Haziran 2021 11:53
Videoyu Aç ADALET RAPORU, DÜŞÜNCE PLATFORMU SİYASİ PARADİGMALAR SİTESİNDE YAYINLANDI
A
a
CHP’Lİ BÜLBÜL: “VERİLER BUZDAĞININ GÖRÜNEN YÜZÜDÜR”
CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül’ün hazırladığı Adalet Raporu, Düşünce Platformu Siyasal Paradigmalar’ın web sitesinde yayınladı.
Türkiye’de yaşanan hukuk dışı uygulamalara ilişkin kaleme alınan 2020 Eylül-Ekim-Kasım, Aralık ve 2021 Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarına ilişkin Siyasal Paradigmalar sitesinde yayınlanan Adalet Raporu’na ilişkin CHP’li Bülbül’ün şu ifadelerine yer verildi:
“HUKUK KRİZİ BAŞI ÇEKİYOR”
“Türkiye’de son 18 yılda birçok alanda geriye gidişler, Cumhuriyetten ve kazanımlarından kopuş gözlemlenmekte, bunların başında da hukuk krizi gelmektedir. Bu anlamda ülkeyi tek kişi yönetimine, demokrasi ve hukuk buhranına sürükleyen yapı nedeniyle doğan bir sorumluluk duygusuyla Adalet Raporları hazırlanmıştır.
2020 yılının Eylül ayında başlayan Adalet Raporu serilerinde, ülke gündemindeki hak ihlalleri “Adalet ve Adalete Erişim”, “Salgın Krizini Fırsata Çevirmek”, “Temel Haklar”, “Kadın Hakları” ve “Hapishanelerin Durumu” ana başlıkları altında derlenmiş ve değerlendirilmiştir.
Ancak bilinmelidir ki, toplumsal muhalefetin yükseldiği her alanda baskı ve yasakları fütursuzca kullanan iktidarın karşısında Adalet Raporlarında yer alan sayılar ve haberler sadece buzdağının görünen yüzüdür.”
CHP’li Bülbül’ün kaleme aldığı raporlara siyasalparadigmalar.org/adalet-raporu/ adresinden de ulaşılabiliyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR