14 Mayıs Eczacılar Günü kutlama mesajı

Mersin 13 Mayıs 2020 23:49
Videoyu Aç 14 Mayıs Eczacılar Günü kutlama mesajı
A
a

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, 14 Mayıs Eczacılar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.


Tüzün, "Sağlık hizmeti sunumunun en önemli halkalarından biri olan eczacılar; ilaçların hazırlanması, saklanması ve reçete edilmesi hakkında bilgiye sahip olup, ilaç olarak değerlendirilmesi gereken diğer ürünler hakkında da uzman olan kişidir. İlaç üretiminden hastaya ulaştırılmasına kadar her aşamada yüksek görev bilinci ve hassasiyeti ile mesleklerini yürüten eczacılarımız, herkesin kolay ulaşabileceği en yakın sağlık danışmanı olarak, hasta ve hasta yakınlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadırlar" dedi.

Tüzün şunları söyledi:
"Eczacılar, sağlık sisteminin en vaz geçilmez meslek grupları arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere, tüm dünya birkaç aydan beri Corona virüsünün tehdidi altındadır. Bu salgın hastalık karşısında her ülke kendi imkanları doğrultusunda tedbirler almakta ve mücadele vermektedir. Gururla ifade etmek gerekirse bu mücadelede Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok başarılı bir sınav vermiş, hastalığın önlenmesinde ciddi adımlar atmıştır. Sağlık çalışanlarının tümüyle gerçekleştirilen bu başarıda en büyük paylardan biride şüphesiz Eczacılara aittir    "
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR