Mersin

‘Yağmur çamur demeden çalışıyoruz’

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, yağmur çamur demeden vatandaşlara hizmet ulaştırmanın gayretini gösteriyor.

‘Yağmur çamur demeden çalışıyoruz’

5 Aralık 2018 12:02
-A

+A

Kıca, Çatak, Kavak ve Mara mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Turgut, Silifke Belediyesi olarak mahallelerde kış tedbirlerinin alındığını ifade etti.
Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Biz her zaman insanımıza ulaşılabilinen bir başkan olmaya söz verdik. Hemşerilerimizin düğün, dernek, cenazelerinde yanlarındayız. Merkez kırsal demeden her gün vatandaşlarımız ile yan yana omuz omuza ilçemizi imar etmenin telaşındayız. Yağmur çamur demeden onlara hizmet edebilmenin onurunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

‘YERİNDE GÖRÜP ZAMANINDA MÜDAHALE EDİYORUZ’
Kent merkezi ve mahallelerde ziyaretlerini sürdürerek, vatandaşlarla birebir görüşen Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ‘Çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Eksik kalmış ve tamamlanması gereken bütün hizmetleri bir bir gerçekleştireceğiz.
Daha önceki yapmış olduğumuz mahalle ziyaretlerimizde acil hizmetleri tespit ederek, bunların çözümü için çalışmalar yaptık. 88 mahallemize de dokunarak, vatandaşlarımızın talep ettiği eksiklikleri yerinde değerlendirdik. Mahallelerimizi sırasıyla ziyaret ederken yaptığımız ve yapacak olduğumuz hizmetleri de yerinde görme imkânımız oldu. Asfalt, park, parke döşeme, sosyal yaşam alanları ve çevre düzenlemesi gibi çalışmalar aciliyet gereken hizmetlerdi. Plan ve program dâhilinde bir bir yerine getirmeye çalıştık, halende çalışıyoruz. 
Yeni yılda da nakış nakış işleyerek tespit ettiğimiz bu mahallelerimize hizmetlerimizi, eksik ve yarım kalan hizmetleri götüreceğiz. Bugüne kadar bize iletilen her konuya çözüm bulmaya çalıştık. Hiçbir konuda bahane üretmedik ve üretmeyeceğiz. 
İmkânlarımız ve sorumluluğumuz çerçevesinde her türlü sorunun üstesinden birlikte geleceğiz. Mahalle muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla el ele vererek, istişare içerisinde talep ve sıkıntılarımızı çözüme kavuşturacağız.
Muhtarlarımızın ziyaretleri bizleri çok mutlu ediyor. Her konuda istişare yapıyoruz ve değerlendirmelerde bulunuyoruz. Kapımız her zaman herkese açıktır. Özellikle muhtarlarımızın bizleri ziyaret ederek vatandaşın sorun ve sıkıntılarını aktarmaları bizleri daha da mutlu ediyor. Bundan sonraki süreçte de haftanın her Salı günü halkımızla, her ayın son Cuma günü de muhtarlarımızla birlikte olmaya devam edeceğim” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 609 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku