Mersin

"Taşınmaz ticaretinde yetki belgesi almayan iş yapamayacak"

Tursat Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Karış, taşınmaz ticaretini düzenleyen yönetmeliğe ilişkin ,"Zorunlu hale getirilen yetki belgesini almayan esnaf ve sanatkarlar ile tacirler, bu işi yapamayacak." ifadesini kullandı.

"Taşınmaz ticaretinde yetki belgesi almayan iş yapamayacak"

3 Ağustos 2018 15:32
-A

+A

 
 
Karış, yaptığı açıklamada, yürürlüğe giren "Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik"  hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
Yönetmeliğin 5 Haziran'da Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini anımsatan Karış, yönetmelikle birlikte taşınmaz ticaretinin hukuki çerçevesinin çizildiğini anlattı.
Karış, taşınmazlara ait ticaretin, yürürlüğe giren yönetmelikle birlikte belirli kurallar örgüsünde yapılabileceğine dikkati çekerek, yönetmelikte yetki belgesinin zorunlu hale getirildi bildirdi.
Zorunlu hale getirilen belgenin hizmet kalitesini arttıracağını aktaran Karış, "Esnaf ve sanatkarlar ve tacirlerin, bu işi yapabilmesi için artık işletmeleri adına yetki belgesi almaları zorunlu olacak. Bu belgeyi almadan bu iş artık yapılamayacak. Taşınmaz ticaretini hala yapan kişiler ise geçiş hükümleri çerçevesinde belli şartlardan muaf tutulacak. İşlerini yapmaya devam edebilecek." diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 609 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku