CHP

“Oy devşirmek için yalan da söylemem”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mersin İdman Yurdu ile ilgili bir soruya; “50 oy devşirmek için yalan söyleyemem” dedi. Seçer, MİY’in kentin bir marka değeri olduğuna işaret ederek, ortak akılla çözüm bulacaklarını söyledi.

“Oy devşirmek için yalan da söylemem”

12 Ocak 2019 11:19
-A

+A


 
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, katıldığı radyo programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Kimseyle kavga etmeden hizmet üreteceğini ifade eden Seçer, “Huzur istiyorum. Mersin denince huzur akla gelsin istiyorum. Mersin huzurlu bir kent” dedi. Mersin’i barış ve refah kenti yapmak istediğini dile getiren Seçer, “Ben sadece partililerimin değil, tüm şehrin belediye başkanı olacağım. Elbette partim başımın tacı. Partimin ilkelerine, prensiplerine, dünya görüşüne göre bir yönetim şekli ortaya koyacağım. Ama ben tüm Mersinlilerin hangi siyasi partiye mensup olursa olsun belediye başkanı olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.
 
BANA KARA ÇALAMAZLAR
Hiç kimseyle kavga etmeden bir seçim kampanyası yürüteceğinin işaretini veren Seçer, “Bana kara çalamazlar” dedi ve yapı olarak kendisine çamur atmanın mümkün olmayacağını anlattı.
Meselenin projeler olduğunu ifade eden Seçer, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir oyunun bile başka parti adaylarına gideceğini sanmıyorum. Vahap Seçer bunu da konsolide eder. Ben sadece Cumhuriyet Halk Partili yurttaşların oyuna talip değilim. Ben HDP’li seçmenin de oyunu alabileceğimi düşünüyorum. Kendilerini iyi hissettireceğim. İYİ Parti’nin, MHP’nin içinden Vahap Seçer’e çok rahat oy verecek insan var. Her AK Parti’ye oy veren insan temel anlayış olarak AK Parti ideolojisine bağlı insanlar değil. Liberali, muhafazakarı var. Bu oyların bir kısmını alırım diye düşünüyorum. Bu iş Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Vahap Seçer’i öne çıkaracak. Bunu hep beraber göreceğiz” diye konuştu.
 
BANA OY VERİNCE Mİ TERÖRİST OLACAK?
Bugünün konektörüne işaret eden Seçer, “Dün Kürt yurttaşım AK Parti’ye oy vermedi mi? Verdi! AK Parti’ye oy verirken terörist olmayan bana oy verince mi terörist olacak? Onlarcası, yüzlercesi AK Parti’den milletvekili, belediye başkanı, meclis üyesi olmadı mı? O zaman onlar terörist değil de şimdi mi terörist oldu? Ben kendi kadroma liyakatlı insanları alıp fayda sağlamak istediğim de ben ya da arkadaşım terörist mi oluyor? Bu insafsızlık. Fayda sağlayacaksa birlikte çalışmak isterim. Çünkü bu kenti yönetmek iddialı şeyler ortaya koymak ciddi beyinlerle olacak işler” ifadelerini kullandı.
 
TEK BİR KADIN BELEDİYE BAŞKANI YOK
Kadınlara yönelik mesajının hatırlatılması üzerine Seçer, “Bu kentin bir sosyolojisi, kültürel yapısı demografisi var. Burada kadın belediye başkanı şık bir görüntüdür. Mersin dediğiniz zaman çağdaş bir kent akla gelir. Ama tek bir kadın belediye başkanı yok. Erkek egemen bir toplum. Bunu aşmak için bir gayret sarf etmiyoruz. Buna dikkat çekmek istedim” dedi.
 
50 OY İÇİN YALAN SÖYLEYEMEM
Mersin İdman Yurdu’nun içinde bulunduğu durumu da değerlendiren Vahap Seçer, geçmiş dönemlerde yöneticilik yaptığını anımsatarak, “Spor konusunda, konunun uzmanı arkadaşlarımla bir kurul. Bir bütçe ayıracağım. Ama bu bütçeyi yandaş tiplerden değil, gerçekten spor kulüplerine verecek bir yapı oluşturacağım. Mersin İdman Yurdu spesifik bir konu. Pek çok spor kulübü var. Ama kentin marka değerine eşdeğer bir spor kulübü. Bunlarla ilgili farklı bir şey yapılabilir. Diğer kulüpler de anlayış gösterir. Çünkü kentin markası. Kentimizin bir takımı olsun süper ligde. Bunları ortak akılla yapmak lazım. Para verip düşün yakamdan diyemem. Bu para halkın parası. Bana 50 oy gelecek diye de ‘Mersin İdman Yurdu’nu süper lige çıkaracağım’ yalanını da söyleyemem. Ama bir marka yaratmalıyız. Futbol artık bir endüstri. Mersin İdman Yurdu’nu böyle bir yapıya büründürmek lazım. Değirmenin taşıma suyla dönmediği bir yapıya büründürmek için şehrin ortak aklı bir araya gelirse ben belediye olarak katkı sunarım. Amatör spor kulüplerine katkı sunmak belediye başkanının yetkisinde. Ama profesyonel bir spor kulübüne pozitif ayrımcılık yapıp, hesap kitap etmeden olmaz. Bu işe bir oy devşirme aracı olarak bakmamak lazım. Kent markaları, sanatla, sporla, tiyatro ile olur. Mantıklı değerlendirmek lazım. Masa başında yapılmaz” diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku