CHP

“Halkçı başkan” halkın taleplerine kulaklarını tıkadı

Mezitli’nin Çamlıca Mahallesi’nde kanalizasyon sisteminin olmaması nedeniyle mahalle sakinleri evlerinde duramaz hale geldi. MESKİ Mezitli Belediyesi’nin açması gereken sokağı bekliyor. Sorunun çözümü için site sakinleri gerekli yerlere müracaat edince; şikayetlerden alınan Mezitli Belediyesi ise, sitede yaşayanlara ceza üstüne ceza yazmaya başladı.

“Halkçı başkan” halkın taleplerine kulaklarını tıkadı

7 Kasım 2018 10:30
-A

+A

 
 
 
Mersin’in Mezitli İlçesi’nde Çamlıca Mahallesi’nde bulunan Beyce Villaları Sitesi’nden yaşayanlar son bir yıldır kanalizasyon sorunu nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor.
Kanalizasyon sistemi olmayan sitenin atıkları evlerden birinin bahçesinde bulunan fosseptik çukuruna boşalıyor. Fosseptik çukuru zaman zaman MESKİ tarafından boşaltılıyor. Ancak sorunun kalıcı çözümünü isteyen Büyükşehir Belediyesi, site sakinlerine Mezitli Belediyesi’ne müracaat etmesini isteyince; site sakinleri için adeta çile başlamış.  Büyükşehir Belediyesi sitenin kanalizasyonunun şehir hattına bağlanmasını, bunun için de Mezitli Belediyesi’nin açması gereken sokakları açmasını bekliyor. Mezitli Belediyesi, gerekli sokakları açmayınca; MESKİ de 5 aydır fosseptik çukurunu boşaltmaya gelmiyor. Kokudan evlerinde duramayan mahalle sakinleri, gerekli yerlere müracaat edince; şikayetlerden alınan Mezitli Belediyesi, sitede yaşayanlara ceza üstüne ceza yazmaya başladı.
 
EV ALDI, BAHÇESİNDE FOSSEPTİK ÇUKURU ÇIKTI
En büyük sorunlardan birini yaşayan polis memuru emeklisi Mehmet Onur ve ailesi. Çünkü söz konusu Fosseptik çukuru onların bahçesinde yer alıyor. Emekli olduktan sonra tüm imkanlarını zorlayarak aldığı evde yaşayamaz hale geldiklerini ifade eden Mehmet Onur, bugüne kadar yaşanan süreci şöyle anlattı: “Borç harç bir ev aldık. Evi aldıktan sonra siteye ait bir kanalizasyon sisteminin bulunmadığını, sitenin fosseptik çukurunun da evimizin bahçesinde olduğunu öğrendik. Fosseptik çukuru dolup, komşunun evinden pislik çıkmaya başlayınca olayın farkına vardık. Yetkilerden çözüm bulması için arayışlara başladık. Mezitli Belediyesi’ne müracaat ettik, onlar MESKİ’ye bağlı olduğunu söyledi. MESKİ’ye müracaat ettik. MESKİ ilk zamanlar vidanjör gönderip çektiriyordu. MESKİ, ‘Mezitli Belediyesi’nin açması gereken yollar var, o yolları açarsa kanalizasyonu şehir hattına bağlarız’ dedi.
 
MEZİTLİ BELEDİYESİ TEHDİT ETMEYE BAŞLADI
Mezitli Belediyesi’ne gittik, ‘ağaç bedelini biz ödemeyiz’ diyor. Limon bahçesi var, onun yanında sokak var. Sokak yarıya kadar açık. 5 villanın kapısı açık, 3 villanın sitesi kapalı. Mezitli Belediyesi yol açmamak için bir yığın bahane buluyor. Bu sefer tehdit etmeye başladı. ‘Daha fazla uğraşırsanız önünüze duvar öreriz’ diyor. Burası 20 yıllık yapı. Daha önce görmediniz mi? 20 yıllık yerleşim alanı. Biz hakkımızı arayınca mı sorun oldu? Duvarınızı yıkarız diyorlar. Bizim yolumuzu açın, duvarı yıkmanız gerekiyorsa da yıkın.


 
20. YÜZYILDA YAŞIYORUZ
MESKİ vidanjör göndermemeye başladı. 20. yüzyılda yaşıyoruz. Kuyu sistemi var şehrin merkezinde. MESKİ yer uzak diyerek vidanjör göndermiyor. Daha önce geliyordunuz! Buna istinaden BİMER’E,  CİMER’e yazdım. Mezitli’nin CHP’li belediye olması nedeniyle Sayın Kılıçdaroğlu’na, yerel yönetimlerden sorumlu Sayın Seyit Torun’a yazdım. Hiç kimseden ses çıkmadı. Sadece CHP’li Belediye Başkan aday adayı Sinan Koç geldi. Kendisi ilgileniyor. Ama elinde olan bir yetki yok.
 
Fosseptik çukuru dolunca evlerden çıkıyor. Kokudan evlerde duramıyoruz. Bahçeli ev aldık emekliliğimizi sürdürelim diye, bahçede oturamıyoruz. Kuyunun her an taşmasından korkuyoruz. Sorunun çözümü için dilekçe yazınca MESKİ de vidanjör göndermemeye başladı. Ben derdime çare arıyorum. Sizi şikayet etmiyorum. Farz edin ki şikayet ediyorum!  Görevinizi yapın. 20. Yüzyılda yaşıyoruz diyoruz; CHP’li belediye 200 metrelik bir yolu açamıyor. MHP’li belediye 200 metrelik bir kanalizasyon hattını döşeyemiyor. Her sabah evimizde duramıyoruz.
 
DEVLET KURUMU VATANDAŞI TEHDİT EDİYOR
Belediyenin bölgeye özel bir yatırım yapması gerekmiyor. Sitenin kanalizasyonunu şehrin kanalizasyon sistemine bağlayacaklar. Biz dilekçeler verince; sitemizin önünde 20 yıldır gözlerine batmayan yolu kullanıyoruz diye son bir yıldır sürekli ceza yazmaya başladı. Düşünebiliyor musunuz bir devlet kurumu vatandaşını tehdit ediyor.
Neşet Tarhan’ın da bilgisi var. Dilekçe veriyoruz. Müdüre gönderiyor. Herkes başından savıyor.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku