“Faiz indirimi yatırım yapmak isteyenler için fırsat”

Mersin 23 Haziran 2020 20:58
Videoyu Aç “Faiz indirimi yatırım yapmak isteyenler için fırsat”
A
a

Kamu Bankları tarafından başlatılan konut kredisi kampanyası ile gayrimenkul sektörüne talep arttı. Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, konut kredisi faizlerinin şimdiye kadarki en düşük seviyelere kadar inerek 0.64'de başlaması ile birlikte konut alımlarında hareketlenme olmasını beklediklerini söyledi.

“Gelecek dönemde fiyatların artacağını ön görüyoruz”

Korona virüs salgını dolayısıyla olumsuz yönde etkilenen gayrimenkul sektöründe normalleşme sürecinin yanında kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesi sektörde hareketlilik beklentisi oluşturdu. Düşük konut kredisi faiz oranlarının açıklanması ile birlikte korona virüs salgınıyla durgunluk yaşayan gayrimenkul sektöründe hareketlilik yaşanması bekleniyor. Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli; ”Şuanda pandemi sürecinin yavaş yavaş atlatan piyasalarımız, faiz oranlarının düşüşü ile güzel bir ivme kazandı. Gayrimenkul ihtiyacı olan, yatırım yapmak isteyen ileriye dönük vatandaşlarımızın özellikle kamu bankalarının faiz oranlarının düşüşü ile yatırım yapmalarının önemli olduğunu düşünüyoruz. Gelecek dönemde fiyatların artacağını ön görüyoruz. Yatırım açısından güzel bir zaman” ifadelerini kullandı
Eldeki mevcut konutlar tüketildikten sonra fiyatların çok ciddi manada artacağını öngören Madenli; "İnşaat ruhsatı alma sayısı son 23 yılda ciddi manada düştü. Zaten stokların üretilen konut sayısı belli. Gurbetçilerimizin gelişi ile piyasaların açılması ile konut kredi faizlerinin düşüşü ile piyasanın hızlı bir şekilde artmasını bekliyoruz. Eldeki mevcut konutlar tüketildikten sonra fiyatların çok ciddi manada artacağını düşünüyoruz. İnsanlarımızın yatırım yapmasını tavsiye ediyoruz" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR