Mersin

"Corona virüsle mücadele eden sağlık çalışanları şehit sayılsın!"

İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Sağlık savaşındayız" sözünü anımsatarak, corona virüs ile mücadele ederken yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının şehit sayılmasını istedi.

"Corona virüsle mücadele eden sağlık çalışanları şehit sayılsın!"

3 Nisan 2020 08:25
-A

+A

İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, yaptığı açıklamada, 16 Mart'tan bu yana Corona virüs tanısıyla tedavi edildiği hastanede yaşamını yitiren İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek'in ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'nin de corona virüs (Covid 19) salgını nedeniyle zor günlerden geçtiğine işaret eden Demirağ, "Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca'nın da dediği gibi bu bir 'sağlık savaşı.' Ve bu savaşın en ön cephesinde sağlık emekçileri yer alıyor. Bu savaşın komutanları da profesörlerdir. Ne yazık ki yakın bu mücadelede İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek hayatını kaybetti. Çok sayıda sağlık çalışanı enfekte oldu. Acil olarak corona virüs salgını ile mücadelede en önde yaşamlarını ortaya koyan ve virüs nedeniyle yaşamını yitiren sağlık emekçileri şehit sayılmalı. Zira onların aileleri de bu mücadelenin önemli bir parçası" dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku