CHP

“CHP KOCAMAZ’A ADAYLIK TEKLİFİ SUNMADI”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Kültür eski Bakanı İstemihan Talay, CHP tarafından Burhanettin Kocamaz’a adaylık için teklif götürülmediğini belirterek, “Bir teklif asla partimiz tarafından kendisine iletilmemiştir. Ancak Sayın Kocamaz’ın bizim partimizden aday olmak istediğiyle ilgili teklifi bize getirenler olmuştur” dedi.

“CHP KOCAMAZ’A ADAYLIK TEKLİFİ SUNMADI”

23 Kasım 2018 14:43
-A

+A

 
 
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Kültür eski Bakanı İstemihan Talay,  2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimin bir umut seçimi olduğunu belirterek, “Bu seçimi ülke adına bir başarıya dönüştürmek gerekir. Buna uygun zemin var. Ve olası bir ittifak olsa bile bizim birlikteliğimiz ise ülkenin kötü gidişatına dur diyebilmek için yapılan bir beraberlik mantığı olacak” dedi. Talay, seçimin ülke adına başarıya dönüştürülmesi için uygun zeminin var olduğunu söyledi.
 
“BİZİM İTTİFAK ÇIKAR MANTIĞINA DAYANMIYOR”
Yerel seçimlerde olası olabilecek seçimlere de değinen Talay, “AKP-MHP ittifakı bir çıkar birlikteliğidir. Onların beraberliği iktidarlığı devam ettirme mantığıdır. Ancak CHP’nin diğer partilerle yaptığı veya yapacağı ittifak, ülkenin kötü gidişatına dur diyebilmek için yapılan bir birlikteliktir. Halkımızı gelecek için umutlarını tazelemek adına çok önemli bir işbirliği içinde olmamız gerekir” ifadelerini kullandı.
 
“MERSİN İTTİFAK DIŞINDA TUTULACAK BİR İL”
Mersin’in kendine özgü yapısıyla ittifak dışında tutulacak bir il olduğunu sözlerine ekleyen Talay, “ Bu süreçte partimiz İYİ Parti ile görüşmeler içerisinde. CHP ve İYİ Parti yerel seçimlerde özellikle Büyükşehirleri kazanma konusunda işbirliğini talep ediyor. Ancak Mersin’in çok özel ve önemli bir yeri var. Ancak Mersin kendine özgü yapısıyla ittifak dışında tutulacak bir ildir. Çünkü Mersin’deki sosyal demokratlar çok güçlüdür” dedi.
 
“CHP KOCAMAZ’A ADAYLIK TEKLİFİ SUNMADI”
CHP tarafından Burhanettin Kocamaz’a adaylık için teklif götürülmediğini dile getiren Talay, “ Partimizin genel merkezinde biri olarak bu iddiaların asılsız olduğunu söylüyorum. Böyle bir teklif asla partimiz tarafından kendisine iletilmemiştir. Ancak Sayın Kocamaz’ın bizim partimizden aday olmak istediğiyle ilgili teklifi bize getirenler olmuştur. Ancak bu hiçbir zaman partimizde karşılık bulmamıştır. Ayrıca bu konu kamuoyuna sanki teklif CHP’den gitmiş gibi tam tersi olarak anlatıldı” diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku