“CHP, TÜRKİYE’NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜDÜR!”

CHP 8 Eylül 2020 20:27
Videoyu Aç “CHP, TÜRKİYE’NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜDÜR!”
A
a

“CHP, TÜRKİYE’NİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜDÜR!”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Niğde İl Başkanı Erhan Adem, yazılı bir mesaj yayınladı. CHP İl Başkanı Adem, “Cumhuriyet Halk Partili olmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin sarsılmaz temellerinin gün be gün daha da güçlenmesine katkı sağlamaktır” dedi. 

9 Eylül 1923 yılında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, 97. Yaşını kutluyor. CHP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınlayan Niğde İl Başkanı Erhan Adem, CHP’nin 97. Yaşını kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’nin birleştirici gücü olduğunu kaydeden CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, “97 yıl önce bugün Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Cumhuriyet Halk Partisi’ni de kurmuşlardır. Türkiye’yi inşa eden ülkenin dört bir yanındaki Cumhuriyet sevdalıları, yine bir araya gelerek Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurmuş ve Türkiye’de demokrasiyi var etmeye başlamışlardır” dedi.

“TEK ADAM YÖNETİMLERİNİN ÜLKELERİNİ NASIL UÇURUMA SÜRÜKLEDİĞİNİ İBRETLE İZLEMEKTEYİZ”

Cumhuriyet değerlerinin 97 yıldır yılmaz savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti var oldukça varlığını sürdüreceğini kaydeden CHP’li Erhan Adem, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Her geçen gün yaşadıklarımıza bakıyoruz. Komşu ülkelerin çektiklerine bakıyoruz. Zor ve karanlık bir dönemden geçiyoruz. İyi ki Cumhuriyet Halk Partisi var. İyi ki Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Çünkü bu ülkenin çimentosunun Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu bir kez daha anlıyoruz. ‘Egemenlik, kayıtsız, şartsız milletindir’ diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tek adam yönetimlerinin bir ülkeyi nasıl uçuruma sürüklediği öngörüsünün ne yazık ki gerçekleştiğini tüm Dünya ile birlikte ibretle izlemekteyiz. 1923 yılından bu yana vatan diyen, millet diyen Cumhuriyet Halk Partisi, bu günde tüm sorumluluk duygusu ile önce Türkiye demektedir. Bu bağlamda Cumhuriyet Halk Partili olmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin sarsılmaz temellerinin gün be gün daha da güçlenmesine katkı sağlamaktır. Tüm bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet Halk Partililerin 97. Kuruluş yıldönümümüzü sevgi ve saygıyla kutluyorum.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR